tymczasowy

i

Autor: JS

Siedlce: więcej osób chce się zaszczepić

2021-11-25 15:10

Przybywa chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19 w Siedlcach. W związku z rosnąca liczbą zakażeń coraz więcej mieszkańców decyduje się na przyjecie preparatu. Do przychodni, która działa przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach zgłasza się teraz o 40 procent więcej osób niż w wakacje.

- W tej chwili wykonywanych jest około tysiąc szczepień tygodniowo, jest to duży wzrost, bo o około 40 procent w stosunku do lata - mówi Barbara Jakubczyk, rzecznik prasowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

W związku ze wzrostem zainteresowania szczepieniami wydłużono pracę przyszpitalnej przychodni. Punkt szczepień otwarty jest teraz od godz. 15 do 20. - Dodatkowo od grudnia, punkt będzie otwarty dwa dni w tygodniu od godziny 8 do 20 - informuje rzeczniczka siedleckiego szpitala.

Obecnie w Siedlcach zaszczepionych jest nieco ponad 45 procent mieszkańców. To wciąż poniżej średniej krajowej, która sięga 50 procent.​

Pacjenci z COVID-19, którzy trafiają do szpitali to w zdecydowanej większości osoby niezaszczepione. Placówki pękają w szwach. Dziś rano (25 listopada) w siedleckim szpitalu tymczasowym cała setka dostępnych łóżek była zajęta. Często na miejsce  trzeba czekać. - Jeżeli jakiś w szpitala w okolicy ma wolne łóżka dla osób zakażonych, to taki pacjent jest tam przewożony, a jeżeli nie to chory oczekuje na naszym SORze - tam są izolatki i pacjenci czekają aż miejsce w szpitalu się zwolni - tłumaczy Barbara Jakubczyk.

W ciągu ostatniej doby ze szpital tymczasowego wypisano czworo tzw. ozdrowieńców. Ich miejsce natychmiast zajęli kolejni chorzy.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tak trudno jeszcze nie było. Dasz radę osiągnąć wynik 10/15?

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE