Siedlce: uwierzyła oszustowi, straciła 50 tysięcy złotych

2021-07-29 10:32
oszust
Autor: fot. pixaby

Podał się pracownika banku i wyczyścił konto młodej siedlczanki. Kolejna mieszkanka regionu padła ofiarą oszustwa i straciła pieniądze.

- Do 28-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podając się za pracownika banku, w którym posiada konto. Podczas rozmowy nakłonił ją by założyła subkonto. Kobieta wypłaciła z bankomatu pieniądze z rachunku bankowego, a następnie wpłaciła je w bankomacie poprzez kody BLIK przekazywane przez rozmówcę. Pieniądze rzekomo miały się znaleźć na rachunku rezerwowym tego samego banku. Już po przeprowadzeniu tej operacji kobiecie rozładował się telefon. Kiedy po chwili zadzwoniła do rzekomego pracownika banku, aby jeszcze o coś dopytać, w telefonie usłyszała prawdziwego pracownika banku, który to wysłuchaniu całej historii uświadomił 28-latce, że padła ofiarą oszustwa - relacjonuje kom. Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Z konta kobiety zniknęło w sumie 50 tys. zł.

Siedlecka policja apeluje o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z przedstawicielami banków . - Szczególnie należy być czujnym, jeżeli prosi nas o zalogowanie do bankowości elektronicznej lub podawanie danych do logowania. Pamiętajmy, że numer infolinii bankowej jest jednostronny. To my możemy zadzwonić na infolinię lecz pracownik infolinii do nas nie - tłumaczy komisarz Świerczewska i dodaje, że w przypadku podejrzenia oszustwa należy natychmiast skontaktować się z policją.