Siedlce: trwa zbiórka pieniędzy na „poGODNĄ łazienkę” dla osób bezdomnych [AUDIO]

2020-10-22 11:00 Monika Półbratek
Plakat akcji
Autor: Fundacja Le Natiga Plakat akcji

Ma być schludna, estetycznie wyglądać i zapewniać godne warunki – „poGODNĄ łazienkę” dla bezdomnych chcą stworzyć pracownicy siedleckiej Caritas i Fundacji Le Natiga. Na ten cel fundacja prowadzi zbiórkę w portalu zrzutka.pl. Za 20 tys. złotych społecznicy chcą wyremontować łazienkę w Mieszkaniach Wspieranych, które prowadzi Caritas w Siedlcach. Aktualnie zamieszkuje je 27 osób w kryzysie bezdomności, ale ta liczba w okresie zimowym szybko wzrośnie.

– Cały budynek jest bardzo zniszczony i zaniedbany. Wymaga naprawdę gruntownych napraw, ale brakuje na nie w tym momencie funduszy. Część prac remontowych udało się już zrealizować przy współpracy z podopiecznymi, którzy sami wyremontowali kuchnię, świetlicę, pokój do pracy ze specjalistami. Obecnie priorytetowo należy przeprowadzić remont łazienki, ponieważ do dyspozycji 27 osób bezdomnych jest tylko jeden stary prysznic, zużyta wanna, trzy stare umywalki i sześć toalet, które naprawdę odstraszają – wyjaśnia Agata Krasuska, pracownik Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Fundacji Le Natiga, która koordynuje zbiórkę.

Ponadto, całe pomieszczenie jest także zagrzybione. Brakuje okładzin, mebli łazienkowych i pralni, a instalacje elektryczna i hydrauliczna jest w opłakanym stanie. Dlatego planowany remont ma być kompleksowy. Obejmie wymianę instalacji, położenie nowych płytek i zakup całego wyposażenia, wraz z prysznicem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną także pralnia i przebieralnia.

– Dzięki tej kampanii osoby bezdomne będą miały możliwość normalnego dostępu do pomieszczenia sanitarnego z pralnią, przebieralnią, toaletą. Będzie to takie miejsce, w którym osoby będące w kryzysie bezdomności będą mogły się po prostu umyć, przebrać, ogolić, zrobić pranie. Wykonać takie podstawowe czynności, które kreują pozytywną zmianę ich wizerunku. Wychodzenie z bezdomności to jest bardzo długotrwały i złożony proces, dlatego liczy się każda pomoc. Zapraszam, by każdy, kto chce przyłączyć się do naszej akcji „poGODNA łazienka” wsparł ją, tak jak może. Czy to poprzez udostępnienie linku do zbiórki, czy dokonanie wpłaty darowizny – apeluje Agata Krasuska.

Więcej informacji o zbiórce funduszy na remont łazienki dla osób bezdomnych z Mieszkań Wspieranych w Siedlcach można znaleźć także na stronie akcji w portalu zrzutka.pl: >>tu link do zbiórki<<. Zarówno o tej akcji, jak i o innych działaniach, które prowadzi obecnie Fundacja Le Natiga, usłyszycie natomiast w materiale dźwiękowym zamieszczonym poniżej.

Posłuchaj o zbiórce pieniędzy na nową łazienkę dla osób bezdomnych w Siedlcach:
Rekord w tłuczeniu kokosów | ESKA XD - Coś dobrego #6