szlachetna paczka_siedlce

i

Autor: fot. szlachetnapaczka.pl

Siedlce: Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Jak sie zgłosić? [REKRUTACJA]

2020-10-07 14:11

Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Żeby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących, konieczne jest zaangażowanie wielu ludzi. Ty również możesz do nich dołączyć! Na ESKA.pl Siedlce informujemy, jak zostać częścią drużyny, która podejmuje każdego roku walkę z ubóstwem.

Chętni do pomagania potrzebującym mieszkańcom Siedlec i okolicznych miejscowości mogą się zgłaszać. Im więcej wolontariuszy, tym więcej osób będzie miało szanse na otrzymanie wsparcia.

- Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia i to jest w zasadzie najważniejsze kryterium. Jeżeli chodzi o niepełnoletnich, to osoby od 16 roku życia mogą zostać wolontariuszem wspomagającym. Potrzebna jest do tego zgoda rodzica - mówi Katarzyna Izdebska, koordynatorka regionalna Szlachetnej Paczki w województwie mazowieckim.

Katarzyna Izdebska, lider Szlachetnej Paczki rejonu Siedlce i okolice

i

Autor: Joanna Soćko Katarzyna Izdebska, koordynatorka regionalna Szlachetnej Paczki w województwie mazowieckim

Szlachetna Paczka - wolontariusze. Co należy do ich obowiązków?

Wolontariusze odwiedzają rodziny, spisują ich historię, a podczas finału akcji przekazują prezenty. W tym roku przez pandemię koronawirusa pomoc będzie potrzebna jeszcze bardziej niż zawsze.

- Ewidentnie wielu osobom zmieniała się sytuacja życiowa, często zdarzało się, że z dnia na dzień straciły pracę, więc takie osoby też chcielibyśmy włączyć do paczki. Im więcej będziemy mieć wolontariuszy, tym więcej takich rodzin będziemy mogli odwiedzić, opublikować ich historię i pozyskać darczyńców – tłumaczy Katarzyna Izdebska.

Szlachetna Paczka - jak zostać wolontariuszem?

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie szlachetnapaczka.pl. Zainteresowani wolontariatem mogą się zgłaszać, jest na to czas do przedostatniego tygodnia października.

Łabędzia rodzina – Jezioro Ukiel Olsztyn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE