Film zrealizowany przez CKiS i siedlecką młodzież ukazuje różne formy przemocy w szkole i wyjaśnia, gdzie można szukać wsparcia

i

Autor: fot. CKiS w Siedlcach Film zrealizowany przez CKiS i siedlecką młodzież ukazuje różne formy przemocy w szkole i wyjaśnia, gdzie można szukać wsparcia

Siedlce: przeciwdziałają przemocy w mieście poprzez filmy profilaktyczne [WIDEO]

2021-11-29 15:24

„Przemoc karmi się milczeniem, brak reakcji to też reakcja” – słyszymy na filmie, którzy został ostatnio stworzony przez siedleckie instytucje w ramach kampanii „Stop przemocy. PoMOC jest w Tobie”. Film ukazuje różne formy przemocy w szkole. Ma zachęcić młodzież do szukania wsparcia i do działania przeciwko zachowaniom agresywnym. Wkrótce pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zrealizują kolejne takie produkcje.

– W ramach działań podjętych w trakcie realizacji kampanii społecznej „Stop przemocy. PoMOC jest w Tobie” będą nagrywane filmy, pokazujące jak wyglądają inne formy przemocy. Bo o ile przemoc fizyczną i przemoc psychiczną my społecznie jakoś widzimy, i dzieje się już tutaj coś pozytywnego w sensie reagowania, o tyle są jeszcze inne formy przemocy, o których dużo mniej się mówi – wyjaśnia Katarzyna Marciniak-Paprocka, pełnomocnik prezydenta miasta Siedlce ds. rozwiązywania problemów uzależnień.

Filmy będą poruszać m. in. tematykę przemocy seksualnej, ekonomicznej czy związanej z zaniedbaniem drugiej osoby. Wszystkie będą dostępne na kanale Youtube Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Będzie można je oglądać m.in. także na stronie internetowej miasta oraz na jego fanpage'u na Facebooku: „Siedlce Miasto Przyjazne.

Po nagraniu tych filmików, będziemy je emitować, żeby społeczeństwo dostrzegło też inne formy przemocy. Ale także po to, żeby dowiedziało się, w jaki sposób można uzyskać pomoc. To jest tak naprawdę ważniejsze niż samo mówienie o tym, co szkodzi. Bo co szkodzi, to my już wiemy... Tylko musimy też wiedzieć, gdzie można zerknąć po te kwestie pomocowe – dodaje Katarzyna Marciniak-Paprocka.

Kolejne filmy, które mają powstać w przyszłości, w dużym stopniu będą dotyczyły wykorzystywania osób starszych czy niepełnosprawnych. Pracownicy siedleckich instytucji i organizacji pomocowych będą je tworzyć, dzięki dotacji pozyskanej przez siedlecki samorząd z Fundacji Banku PKO S.A. im. dra Mariana Kantona. W ramach prowadzonych działań profilaktycznych planowane jest także zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych. Do tematu będziemy wracać.

Sonda
Czy spotkaliście się z przemocą wśród nastolatków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE