Siedlce: kursy dla rodziców stale popularne. Czy będą realizowane w 2021 roku?

2020-11-16 13:09
Podczas warsztatów siedleccy rodzice pracują w grupach i robią wiele notatek...
Autor: Monika Półbratek Podczas warsztatów siedleccy rodzice pracują w grupach i robią wiele notatek...

Siedleccy rodzice chętnie rozwijają swoje kompetencje wychowawcze. Od początku 2020 roku miasto finansuje różne kursy dla rodziców i wychowawców, a zainteresowanie takimi zajęciami nie słabnie. Pracownicy dwóch siedleckich stowarzyszeń, które w tym roku zrealizowały już kilka cykli tego rodzaju warsztatów, podkreślają chęć zorganizowania podobnych zajęć również w przyszłym roku.

Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty z pozytywnej dyscypliny, które od stycznia odbyły się w Siedlcach już kilkakrotnie. Z realizacją kolejnego kursu Stowarzyszenie tutajteraz musiało się na razie wstrzymać, ze względu na obowiązujące w listopadzie obostrzenia rządowe i zakaz zgromadzeń. Organizatorzy liczą jednak na to, że pandemia nie pokrzyżuje całkowicie planów przeprowadzenia warsztatów. W miarę możliwości, chcieliby je także kontynuować w 2021 roku.

– Widzimy, że jest pozytywny odbiór, że rodzice chcą uczestniczyć w takich zajęciach. Cieszymy się też, że są to zajęcia bezpłatne, dzięki dotacji Urzędu Miasta Siedlce. Bo w wielu miastach są to warsztaty pełnopłatne, i tam to jest takie dodatkowe obciążenie dla domowego budżetu. Na pewno będziemy kontynuować! – mówi Agnieszka Janiszewska, prezes Stowarzyszenia tutajteraz.

Równie popularne, 30-godzinne cykle zajęć pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, które organizowało Stowarzyszenie Szansa, w przyszłym roku mogą się natomiast doczekać kontynuacji. Jeśli uda się je zrealizować, będą uzupełnieniem tegorocznych warsztatów.

– Jeżeli Urząd Miasta Siedlce wyrazi zgodę i przyjmie nasz projekt w 2021 roku, to jak najbardziej będziemy kontynuować, ponieważ wcześniejsze edycje pokazały nam, że zajęcia cieszą się naprawdę ogromnym powodzeniem. Mieliśmy bardzo dużo chętnych. Myślę, że w 2021 roku zrobimy drugi stopień, taki dopełniający. Bo „Szkoła dla rodziców i wychowawców” jest pierwszego i drugiego stopnia. W 2020 roku realizowaliśmy zajęcia pierwszego stopnia. Być może uda nam się zrobić choć jeden cykl drugiego stopnia, żeby te osoby, które skończyły pierwsze zajęcia, mogły iść dalej – wyjaśnia Mirosława Paczóska, prezes Stowarzyszenia Szansa.

Więcej o warsztatach dla rodziców, które odbywały się w Siedlcach do tej pory, można znaleźć na stronach internetowych obu stowarzyszeń: tutajteraz.org oraz szansa.siedlce.pl, a także w starszych artykułach w naszym portalu.

Czy rodzice powinni dawać dzieciom wygrywać?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE