Siedlce: ilu pracowników SPZOZ-u zdecydowało się na szczepienie przeciwko COVID-19?

2020-12-29 13:15

Zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 wśród pracowników siedleckiego SPZOZ-u nie jest duże – to opinia dyrekcji zakładu. Podsumowała dziś (29 grudnia) ona liczbę zgłoszeń od pracowników. Do wczoraj mogli się zapisywać na szczepienia w ramach tzw. „etapu zero”. Taką wolę wyraziła około jedna trzecia kadry medycznej. Zapisów mogli dokonywać także pracownicy medyczni z regionu.

– Ta liczba osób, które się zapisały na szczepienia z naszego SPZOZ-u, stanowi około 35 procent zatrudnionych i współpracujących z naszym ZOZ-em. Osobiście uważam, że to jest mało, dlatego że w tym momencie powinna być już dużo większa liczba osób gotowych do zaszczepienia. Kontaktowałem się z jednym z dyrektorów ze szpitala warszawskiego. Tam zapisało się 70 procent osób zatrudnionych – mówi Mirosław Leśkowicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach.

Jak było wspomniane na wstępie, do wczoraj (28 grudnia) w siedleckim SPZOZ-ie prowadzone były także zapisy na szczepienia dla pracowników medycznych spoza placówki, pochodzących z miasta, powiatu i innych okolicznych miejscowości. Będą oni mogli zostać zaszczepieni w siedleckim Szpitalu Miejskim w następnej kolejności.

– 28 grudnia zostało jeszcze zaraportowanych 218 osób. I wobec powyższego spoza ZOZ-u jest do zaszczepienia w naszym szpitalu 538 osób, a z naszego SPZOZ-u jest to liczba 282 pracowników, łącznie z tymi, którzy są już zaszczepieni – informuje Mirosław Leśkowicz.

Przypomnę, że akcja szczepień przeciwko COVID-19 rozpoczęła się w siedleckim Szpitalu Miejskim właśnie w poniedziałek, 28 grudnia. Jako jeden z 72 szpitali węzłowych placówka otrzymała pierwszą partię zastrzyków jeszcze w niedzielę, 27 grudnia. W pierwszym dniu trwania szczepień, przyjęło je 70 pracowników SPZOZ-u. Pierwszym z nich był właśnie dyrektor zakładu, który podkreśla, że po upływie ponad doby od zaszczepienia, czuje się dobrze.

– Żadnych negatywnych objawów, ani w samopoczuciu, ani wizualnych – nie obserwuję. Myślę, że będzie wszystko w porządku – mówi dyrektor, wyrażając jednocześnie nadzieję, że w przyszłości większa liczba lokalnych pracowników Służby Zdrowia zdecyduje się na szczepienia przeciwko COVID-19.

Wkrótce akcja szczepień pracowników medycznych ma ruszyć także w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Zastrzyki mają tam zostać dostarczone 4 stycznia. Jak informuje zarząd szpitala, zainteresowanie szczepieniami wykazało na razie około 30 procent kadry medycznej placówki. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Szczepienia medyków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE