Siedlce: będzie można zrobić test na koronawirusa bez potrzeby wysiadania z auta

2020-10-15 12:22 Monika Półbratek
covid koronawirus test
Autor: Pixabay

Wkrótce w Siedlcach będzie można wykonywać testy na COVID-19 bez potrzeby wysiadania z samochodu. Dyrekcja siedleckiego SPZOZ-u zwróciła się do władz miasta o udostępnienie miejsca, w którym pacjenci mogliby poddawać się testom w taki właśnie sposób.

Specjalne namioty, w których pracowałyby osoby pobierające wymazy, stanęłyby wówczas na terenie parkingu, który znajduje się pomiędzy Szpitalem Miejskim, a znajdującym się obok kinem.

– Służby moje i miasta będą pracować nad organizacją takiego punktu. Trzeba będzie wyłączyć część parkingu z wykorzystania przez ruch drogowy. Myślę, że to potrwa ze dwa tygodnie, bo pewnie jakieś procedury będą musiały tam zostać uruchomione. Natomiast poprosiłem pana prezydenta o to, żeby część parkingu dla nas na tę okoliczność udostępnił – wyjaśnia Mirosław Leśkowicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach.

Taki sposób pobierania wymazów byłby korzystniejszy dla pacjentów, którzy o tej porze roku nie musieliby marznąć lub moknąć, stojąc w kolejkach do punktu pobrań.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.