Seans filmu „Śniła mi się Połonina” i spotkanie z jego reżyserem w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

Seans filmu „Śniła mi się Połonina” i spotkanie z jego reżyserem w Novekino Siedlce

2022-10-24 12:42

W czwartek, 27 października, w ramach kolejnego wieczoru z cyklu „Kino z pasją” w NoveKino Siedlce, widzowie będą mogli obejrzeć film, który zdobył tegoroczną nagrodę publiczności na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. Dokument „Śniła mi się połonina” opowiada barwną historię życia Ludwika „Lutka” Pińczuka, twórcy legendarnego schroniska na Połoninie Wetlińskiej, zwanego „Chatką Puchatka”. Odbędzie się także spotkanie z reżyserem filmu.

– To właśnie w „Chatce Puchatka” przez dziesięciolecia spotykały się drogi turystyczne i życiowe tysięcy ludzi. Miejscowych, turystów, artystów, a także osób szukających ciszy gór i schronienia, nie tylko przed nocą i przed deszczem. W dokumencie znalazły się unikatowe materiały archiwalne, ale także zdjęcia z ostatnich dni i burzenia legendarnego, bieszczadzkiego schronu. To również portrety niezwykłych postaci związanych z tym miejscem, m.in. Ludwika „Lutka” Pińczuka, twórcy tego miejsca – informuje Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka cyklu filmowego „Kino z pasją”.

Seans filmu „Śniła mi się Połonina” rozpocznie się o godzinie 19.00 w najbliższy czwartek, 27 października w NOVEKINO Siedlce. Przed i po seansie organizatorzy zapraszają na rozmowę z reżyserem filmu, Robertem Żurakowskim, który ma już niemałe doświadczenie w opowiadaniu historii ludzi gór. Jest on bowiem także pomysłodawcą i reżyserem dokumentalnego cyklu „Tatrzański Szlak Wspomnień”, na który do tej pory złożyły się trzy filmy opowiadające o życiu wybitnych postaci związanych z Tatrami, a spoczywających na Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem. Jak podkreślają organizatorzy, wszyscy dla których ważne są Bieszczady, mogą czuć się zaproszeni na to spotkanie podwójnie!

Sonda
Na który film prędzej pójdziesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE