Sanepid apeluje: nie uchylajcie się od obostrzeń panujących w czerwonej strefie!

2020-10-16 13:23 Monika Półbratek
Sanepid Siedlce
Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu: siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach

Czerwona strefa obostrzeń sanitarnych, która od 17 października będzie obowiązywać w Siedlcach, niesie ze sobą wiele nowych ograniczeń, zwłaszcza zwiększony dystans społeczny. Pozostają też w mocy wcześniejsze nakazy, przede wszystkim częsta higiena, dezynfekcja i obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Sanepid apeluje, by nie lekceważyć tego rodzaju wytycznych.

– Z uwagi na planowane wprowadzenie czerwonej strefy na terenie miasta Siedlce, apeluję do wszystkich mieszkańców o to, aby stosowali środki profilaktyki, czyli przede wszystkim zasłaniali usta i nos – mówi Joanna Like, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Zdaniem pracowników Sanepidu, brak maseczek, zwłaszcza w ciasnej przestrzeni, może narazić nas na zakażenie się nie tylko koronawirusem, ale i innymi chorobami wirusowymi. Warto zatem zachować ostrożność, ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych.

– Obowiązek noszenia maseczek jest również w przestrzeni otwartej, czyli na zewnątrz, niemniej jednak bardzo ważne jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Ponieważ wtedy jest mała wentylacja i zakażenie jest bardziej prawdopodobne, a także rozprzestrzenia się bardziej z osoby na osobę – wyjaśnia Joanna Like.

Dlatego, w czasie stale rosnącej w mieście i powiecie liczby osób z potwierdzonym zakażeniem, wprowadzenie czerwonej strefy i większego limitu osób w miejscach publicznych może zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ksiądz na mszy namawia do zdejmowania maseczek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.