sąd grupa siedlecka

i

Autor: M.Sz.

Ruszył proces „grupy siedleckiej”

2022-10-25 15:00

W Siedlcach rozpoczął się proces tzw. „grupy siedleckiej”, której członkowie są oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mieli zarabiać m.in. na handlu narkotykami i prostytucji. Na ławie oskarżonych zasiada 16 osób.

Proces toczy się przed siedleckim Sądem Okręgowym, ale rozprawy odbywają się w budynku Sądu Rejonowego – tam znajduje się odpowiednia sala.

Mirosławowi G., pseudonim „Grochal”, Arturowi Ch., pseudonim „Gruby” i czternastu innym osobom z „grupy siedleckiej” prokuratura zarzuciła popełnienie łącznie aż 164 przestępstw. Mirosławowi G. i Arturowi Ch. przedstawiono zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, sutenerstwo, wytwarzanie oraz handel narkotykami, a także pobicia i posiadanie broni. Grupa miała działać w Siedlcach, a także w okolicach Łukowa, Białej Podlaskiej i Hajnówki.

W poniedziałek i wtorek (24 i 25 października) oskarżeni mogli złożyć wyjaśnienia, sąd pytał każdego z nich czy przyznają się do zarzucanych im czynów. Większość z zasiadających na ławie oskarżonych odmówiła składania wyjaśnień i nie przyznała się do zarzucanych im czynów.

Kolejna rozprawa w piątek (28 października). Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE