Rośnie liczba pacjentów w siedleckim Szpitalu Tymczasowym. Czy nie zabraknie łóżek?

2021-01-13 10:31 Monika Półbratek
Tak wygląda jedna z sal dla pacjentów covidowych w Szpitalu Tymczasowym w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Tak wygląda jedna z sal dla pacjentów covidowych w Szpitalu Tymczasowym w Siedlcach

Oddział covidowy w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach jest już zamknięty, a placówka wraca do normalnego funkcjonowania. Powoli, ale systematycznie rośnie natomiast liczba pacjentów w przyległym do niej Szpitalu Tymczasowym, gdzie kierowani są obecnie chorzy na COVD-19. Ile osób może przyjąć maksymalnie? Czy wystarczy miejsc dla wszystkich?

Przypomnę, na leczenie w Siedleckim Szpitalu Tymczasowym mogą zostać skierowani przez swoich lekarzy mieszkańcy z całego regionu. Ostatnio, przyjmowanych jest tam każdego dnia przeciętnie jeden lub dwóch nowych pacjentów. Wciąż nie jest jednak zapełniona nawet połowa miejsc. Zarząd siedleckiego szpitala wojewódzkiego uspokaja, że na razie nie ma niebezpieczeństwa, że ich zabraknie. Choć placówka ma kontrakt na 66 łóżek dla pacjentów, to jednak z możliwością powiększenia ich liczby o ponad jedną trzecią.

– W tej chwili widzimy wzrost liczby chorych w Szpitalu Tymczasowym, ale mamy zabezpieczonych łącznie 100 łóżek, więc na razie patrzymy na to spokojnie, że będzie to wystarczające zabezpieczenie dla tego subregionu – mówi Marcin Kulicki, prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Ponadto, na potrzeby ciężko chorych pacjentów covidowych w budynku głównym nadal pozostaje do dyspozycji 11 miejsc na OIOM-ie.

Dziś rano (13 stycznia) w placówce przebywało osiem osób chorych na COVID-19 i 12 osób z podejrzeniem tej choroby. Natomiast w Szpitalu Tymczasowym hospitalizowanych było 26 pacjentów. W ciągu ostatniej doby wypisano jednego ozdrowieńca. Nie było nowych zgonów.

Oficjalne otwarcie Szpitala Tymczasowego w Siedlcach dla pacjentów covidowych