Rodzice z Siedlec będą się uczyć pozytywnej dyscypliny w wychowywaniu dzieci

2020-02-06 15:04
UM
Autor: Monika Półbratek Urząd Miasta w Siedlcach

„Pozytywna dyscyplina” to tytuł skierowanego do rodziców projektu, który rusza w Siedlcach 7 lutego. Będzie realizowany przez Stowarzyszenie tutajteraz w ramach tzw. Siedleckiej Ścieżki Pomocowej. Zainauguruje go wykład pod tym samym tytułem, który odbędzie się w Urzędzie Miasta. Więcej na Eska.pl Siedlce.

Wykład jest otwarty, bardzo serdecznie zapraszam. Zależy nam tutaj na tym, żeby Państwa wesprzeć, żeby pokazać, że nie jesteście sami wtedy, kiedy jest trudno, ale że jest tak naprawdę gro osób, które bardzo chętnie będą uczestniczyły i wspierały w każdej sytuacji, i tej dobrej, i tej mniej fajnej – mówi Katarzyna Marciniak-Paprocka, pracownik siedleckiego magistratu.

W ramach projektu ruszy także cykl warsztatów.

Te warsztaty już będą dla mniejszej ilości osób, bo około 15 rodziców jednorazowo na takich warsztatach, a seria warsztatów to jest 5 spotkań, takich podczas których rodzice będą mogli ćwiczyć własne kompetencje rodzicielskie, w których będą mogli zmierzać się ze swoimi problemami, które się pojawiają, w kontekście wychowywania dziecka i właśnie w kontekście tej pozytywnej dyscypliny. Żeby pokazywać, że nie zawsze karanie jest jedyną metodą wychowawczą, ale np. wzmocnienie i właśnie ta pozytywna dyscyplina, taka pokazująca konsekwencje, ale pokazująca też nagradzanie i motywowanie dziecka, że to jest jakiś sposób na to, żeby fajnie wychowywać dziecko – dodaje Katarzyna Marciniak-Paprocka.


Udział w wykładzie i warsztatach jest bezpłatny. Projekt został sfinansowany z dotacji Urzędu Miasta Siedlce.

Wykład o pozytywnej dyscyplinie, inaugurujący cykl warsztatów dla rodziców, odbędzie się 7 lutego o godz. 17 w sali 53 siedleckiego magistratu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE