Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach martwią się, że problem z wyborem dyrektora placówki wpłynie negatywnie na ich dzieci

2020-02-06 14:24
SP4
Autor: Monika Półbratek Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach

W szkole odbyły się już dwa konkursy na dyrektora, z których żaden nie przyniósł rozstrzygnięcia. W pierwszym wziął udział tylko dawny dyrektor, Przemysław Anusiewicz, ale by wygrać, nie uzyskał wymaganej większości głosów. W drugim konkursie, o stanowisko rywalizował z zaproponowanym przez prezydenta kandydatem – Wojciechem Mamcarzem – uzyskując taką samą liczbę głosów komisji. Więcej na Eska.pl Siedlce.

W świetle prawa prezydent Andrzej Sitnik może teraz wskazać na stanowisko swojego kandydata. Według niego dyrektorem szkoły powinien zostać Wojciech Mamcarz. Rada pedagogiczna jest temu jednak przeciwna. W efekcie wybór nowego dyrektora wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Sytuacja niepokoi rodziców uczącej się w „Czwórce” młodzieży.


– Uważam, że sytuacja w szkole, kiedy nie ma dyrektora, jest bardzo uciążliwa. Zarówno dla dzieci, dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Dyrektor nadaje kierunek pracy szkoły, a tak długi okres, kiedy go nie ma, sprawia, że wszyscy są zdezorientowani. „Czwórka” do tej pory była uważana za jedną z najlepszych szkół podstawowych w Siedlcach, a sytuacja przeciągającego się braku dyrektora wpływa negatywnie na jej opinię (…). Chciałabym, żeby ta sytuacja była jak najszybciej rozwiązana.


– Wśród rodziców panuje taka opinia, żeby jak najszybciej tę sytuację niepewności rozwiązać, konflikt zażegnać. Żeby po prostu pośród nauczycieli, że tak powiem, zapanowała zgoda i praca dla uczniów, dla szkoły, no bo takie czekanie i jakieś tam przepychanki na pewno nie służą dobrej atmosferze w szkole (…).

– Spektakl, który trwa od 9 miesięcy, spektakl, w wyniku którego tak naprawdę szkołą zarządza osoba pełniąca obowiązki, niepewna swojego jutra, jest sytuacją, która negatywnie wpływa zarówno na relacje pomiędzy nauczycielami, którzy dzielą się w tej szkole, jak również na sytuację szkolną. Bo przecież od nauczycieli bardzo wiele zależy. Ja jako rodzic jestem głęboko zaniepokojony sytuacją, w której nauczyciele zamiast skupić się na procesie edukacji, na jakości tego procesu, dzisiaj zastanawiają się, kto będzie kierował szkołą (…).

– Mam nadzieję, że to wszystko nie odbije się na uczniach...

– powiedzieli radiu Eska Siedlce rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.


Do czasu wyłonienia dyrektora lub do końca roku szkolnego, szkołą zarządza pełniąca obowiązki dyrektora, dawna wicedyrektor placówki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE