Przyznała się do oszustwa. „To miało być źródło dochodu”

2020-02-05 17:23
Prokuratura Rejonowa w Siedlcach
Autor: Prokuratura Rejonowa w Siedlcach

Agata K. z Siedlec odpowie za wyłudzenie blisko 400 tysięcy złotych za pośrednictwem internetowej zbiórki charytatywnej. Kobieta miała udawać, że choruje na raka i potrzebuje kosztownego leczenia.

Sprawa Agaty K. trafiła do siedleckiej Prokuratury Rejonowej. Dziś kobieta usłyszała zarzut.

- Przedstawiono jej zarzut oszustwa na szkodę wielu osób na łączna kwotę ponad 370 tys. zł i z tego przestępstwa uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Podejrzana przyznała się do tego czynu i złożyła wyjaśnienia – informuje Katarzyna Wąsak z siedleckiej prokuratury.

Podczas przesłuchania Agata K. przyznała, że nigdy nie leczyła się onkologicznie, a datki przelewane przez darczyńców traktowała jako źródło dochodu.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 40-latki.​ Śledczy zabezpieczyli część pieniędzy i komputer. Kobieta ma zostać skierowana na badania psychiatryczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE