Przed nami II edycja Bitwy o Wozy

2020-07-08 12:03 Marcin Mazurek
Konstanty Radziwił
Autor: Marcin Mazurek

Rusza druga edycja Bitwy o Wozy. Gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza w drugiej turze wyborów prezydenckich, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania jest 49 pojazdów.

To jest tylko niewielka część programu dofinansowania straży pożarnej przez MSWiA. W tym roku strażacy ochotnicy z całej Polski otrzymają 600 wozów ratowniczo gaśniczych - poinformował w Siedlcach wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Bardzo się cieszę, że mogę być promotorem akcji tu, w regionie siedleckim, gdzie jest bardzo dużo ochotniczych straży pożarnych. Mam nadzieję, że mieszkańcy małych gmin pójdą masowo na wybory, a tym samym wesprą swoich współmieszkańców, którzy udzielają im pomocy, w razie wystąpienia takiej potrzeby - powiedział wojewoda.

Do udziału w akcji zachęcał także komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, st. bryg. Andrzej Celiński.

Wozy wygrane w pierwszej turze bitwy dotarły już do 16 gmin. Frekwencja wyborcza w zwycięskich gminach wyniosła od 67 do 86 procent. Warto przypomnieć, że to w województwie mazowieckim działa najwięcej strażaków ochotników. Jest ich ponad 60 tys.

Barierkowy absurd w Trzebnicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.