Projekcja filmu Truflarze i spotkanie z Jędrzejem Majką w ramach cyklu Kino z pasją

i

Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

Projekcja filmu „Truflarze” i spotkanie z Jędrzejem Majką w ramach cyklu „Kino z pasją”

2022-06-23 16:42

Rozmowa ze znanym podróżnikiem Jędrzejem Majką i projekcja filmu dokumentalnego pt. „Truflarze” – to atrakcje najbliższego spotkania w ramach cyklu „Kino z pasją”. Wydarzenie odbędzie się już za tydzień, w czwartek 30 czerwca, o godzinie 19.00 w NoveKino Siedlce.

– Tym razem „Truflarze”! Świetny dokument którego autorami są Michael Dweck i Gregory Kershaw, a bohaterem człowiek w symbiozie z naturą, a może bardziej sama natura, czyli najdroższy na świecie grzyb – trufla biała, psi nos, który bezbłędnie tropi jej nadzwyczajną woń i wiekowi mieszkańcy włoskiego Piemontu, którzy bez reszty oddają się swojej pasji i miłości do psich przyjaciół i wspólników biznesowych jednocześnie – opowiada o filmie Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka spotkania. Jak dodaje, słyszała na jego temat wyłącznie pozytywne recenzje: – Zbierając opinie o filmie, zewsząd da się słyszeć nagromadzenie przymiotników: rewelacyjny, magiczny, czarujący, pełen ciepła. A także zapewnienia, że nie sposób wyjść z kina bez uśmiechu na twarzy po zakończonym seansie. Chociaż to dokument, ogląda się go jak dobrze zrobiona fabułę, w której nie brakuje nowoczesnych efektów specjalnych połączonych z dobra muzyką i nastrojowym kadrem oraz przekazu o sztuce umiejętnego życia, celebrowania codzienności, ale także o sztuce przemijania, no i o sztuce kuchennej.

Seans poprzedzi spotkanie z Jędrzejem Majką, podróżnikiem, pisarzem i dziennikarzem, współautorem programów telewizyjnych wprowadzających m.in. w świat i historię przypraw. To świetny gawędziarz, miłośnik dobrej kawy i dobrej kuchni. Autor popularnej książki „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”, której nowe wydanie właśnie się ukazało. W czwartek 30 czerwca już od godz. 18.00 w foyer NoveKino Siedlce Jędrzej Majka będzie czekał na widzów „Kina z pasją” i podpisywał swoje książki. Punkt o 19.00 rozpocznie się natomiast rozmowa podróżnika z Agnieszką Osmólską-Ilczuk, zakończone seansem „Truflarzy”. Polecamy!

Projekcja filmu „Truflarze” i spotkanie z Jędrzejem Majką w ramach cyklu „Kino z pasją”

i

Autor: Novekino Siedlce
Sonda
Wolisz oglądać seriale, czy filmy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE