Powiat siedlecki: w Kotuniu znowu będzie działał posterunek policji

2021-04-13 10:42 Joanna Soćko
Posterunek Policji w Kotuniu
Autor: fot. MM

Zlikwidowany kilka lat temu, teraz zostanie przywrócony. Posterunek policji wraca do Kotunia. Budynek przy ulicy Ogrodowej, w którym będzie działać jednostka jest już gotowy. Generalny remont przeprowadził samorząd gminy. Najprawdopodobniej już w maju zaczną tam pracować policjanci.

Posterunek Policji w Kotuniu został zlikwidowany w 2012 roku. Od tego czasu teren gminy Kotuń patrolują policjanci z oddalonego o kilkanaście kilometrów komisariatu w Mokobodach, co wydłuża czas dotarcia na interwencję. O przywrócenie jednostki zabiegali mieszkańcy i lokalne władze. Udało się. W zeszłym roku ruszył remont w budynku, w którym kiedyś dyżurowali mundurowi. Inwestycje realizował samorząd gminy. - Remont został zakończony, teraz trwają tam czynności odbiorowe, po nich przekażemy dokumentację policji, która uruchomi posterunek - mówi Grzegorz Góral, wójt gminy Kotuń.

Posterunek będzie podlegał pod Komisariat Policji w Mokobodach, który jest częścią KMP w Siedlcach. Do pracy w nowej jednostce skierowanych zostanie 9 policjantów. - To będzie dwóch dzielnicowych, czterech policjantów patrolowych i dwóch policjantów dochodzeniowo-śledczych oraz kierownik. Posterunek zostanie oficjalnie otwarty na początku maja, natomiast oczywiście jest to zależne od obecnie panujących obostrzeń i sytuacji epidemicznej w kraju - mówi Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Piętrowy budynek, w którym będzie działał posterunek przeszedł gruntowny remont. Został wyposażony w monitoring i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdują się w nim: szatnia, policyjne gabinety i sala odpraw. Na zewnątrz powstał parking dla pracowników i interesantów.

Posterunek Policji w Kotuniu
Autor: fot. MM Posterynek będzie działał przy ulicy Ogrodowej. Budynek został wyremontowany i czeka na oficjalne oddanie do użytku
Kurs języka polskiego w siedleckim UPH