Powiat siedlecki: prokuratura bada sprawę tragicznego w skutkach pożaru w Bojmiu

2021-04-06 16:21 Monika Półbratek
Prokuratura Rejonowa w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Prokuratura Rejonowa w Siedlcach

Prokuratura Rejonowa w Siedlcach wszczęła dziś (we wtorek, 6 kwietnia) postępowanie w sprawie pożaru, w wyniku którego w czasie świąt wielkanocnych zmarły trzy osoby. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Bojmie. Pożar wybuchł na poddaszu, w budynku komunalnym gminy Kotuń, w którym znajduje się ośrodek zdrowia i cztery mieszkania. Ofiary pożaru to dwoje dzieci w wieku 6 i 9 lat oraz 31-letni mężczyzna.

Prokuratura Rejonowa rozpoczęła dziś śledztwo w sprawie nieumyślnego sprowadzenia pożaru, którego skutkiem jest śmierć człowieka. Ofiary śmiertelne to mężczyzna i dwoje dzieci. To jest dopiero wstępny etap postępowania, gromadzony jest materiał dowodowy. (...) Dopiero wczoraj nad ranem (5 kwietnia) pożar został ugaszony i straż pożarna wpuściła ekipę dochodzeniowo-śledczą pod kierunkiem prokuratora, żeby zostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia – informuje Adrian Wysokiński z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

Na razie nie wiadomo jeszcze, dlaczego w budynku pojawił się ogień.

Co do przyczyn pożaru, to jest zbyt wcześnie, żeby się wypowiedzieć na ten temat. Po zebraniu materiału dowodowego, prokurator powoła biegłego z zakresu pożarnictwa, żeby ustalić, co było przyczyną pożaru w Bojmiu – dodaje Adrian Wysokiński.

Sekcja zwłok ofiar ma zostać wykonana pod koniec tygodnia. Z naszych informacji wynika, że w szpitalu przebywa jeszcze 32-letnia kobieta, także poszkodowana w pożarze. Nikomu z pozostałych lokatorów budynku nic się nie stało.

Krzysztof Krawczyk nie żyje