Powiat siedlecki: kilkanaście klas z trzech szkół podstawowych na kwarantannie

2020-10-16 9:06 Monika Półbratek
szkoła covid
Autor: www.pixabay.com

Według statystyk, które podaje siedlecki Sanepid, w ostatnich dniach znacząco wzrosła liczba mieszkańców miasta i powiatu, którzy zostali objęci kwarantanną domową. Ten wzrost jest spowodowany głównie wykryciem kolejnych przypadków koronawirusa wśród pojedynczych nauczycieli z trzech szkół na terenie powiatu siedleckiego.

Niestety, dwóch z zakażonych nauczycieli przedmiotowych miało pod swoją opieką więcej niż jedną klasę uczniów. Ponieważ na kwarantannę musiały zostać skierowane wszystkie dzieci i młodzież, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi nauczycielami, Sanepid wydał ostatnio pozytywną opinię o zawieszeniu zajęć stacjonarnych łącznie aż w 16 oddziałach trzech różnych placówek edukacyjnych w powiecie. Decyzją dyrekcji i organów prowadzących, zostało tam wprowadzone nauczanie zdalne.

Kwarantanna obowiązuje w następujących klasach i szkołach z terenu powiatu siedleckiego:

  • jednym oddziale w Zespole Oświatowym w Krześlinie,
  • czterech klasach w Zespole Oświatowym w Golicach,
  • 11 klasach w Zespole Szkół w Suchożebrach.

We wszystkich tych placówkach kwarantanna ma trwać maksymalnie do 19 października. Warto dodać, że w powiecie siedleckim wciąż obowiązuje strefa żółta obostrzeń sanitarnych. W świetle nowych wytycznych rządowych dozwolone jest tam zatem kształcenie hybrydowe w tych klasach i szkołach, które nie są objęte kwarantanną.

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna szkół na terenie miasta Siedlce?

W Siedlcach trwa dzisiaj ostatni dzień kwarantanny dla uczniów z dwóch klas Społecznej Szkoły Podstawowej STO oraz jednej klasy w Szkole Podstawowej nr 11. Do 18 października kwarantanną objęci są natomiast uczniowie jednego oddziału I LO im. Bolesława Prusa, a do 19 października – młodzież z jednej klasy i jednej grupy językowej z II LO im. św. Królowej Jadwigi. Z powodu wprowadzenia na terenie Siedlec czerwonej strefy od 17 października, młodzież z wszystkich siedleckich szkół średnich i uczelni wyższych będzie musiała przejść na nauczanie zdalne.

Protest antycovidowców w Krakowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.