Potrzebne miliony na leczenie Antosi chorej na SMA. W niedzielę kiermasz [AUDIO]

2021-01-22 22:21 Joanna Soćko
Antosia Dąbrowska
Autor: fot. archiwum prywatne Antosia Dąbrowska potrzebuje leku za 9,5 mln zł

Ponad 3,5 miliona złotych – tyle brakuje, żeby Antosia Dąbrowska, chora na rdzeniowy zanik mięśni, dostała najdroższy lek świata. Trwa zbiórka na leczenie 9-miesięcznej dziewczynki. Ludzi o dobrych sercach nie brakuje. W pomoc włączają się również mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego.

W najbliższą niedzielę odbędzie się tam charytatywny kiermasz.

- To będzie kiermasz na terenie trzech sokołowskich parafii. Będziemy mieć produkty przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, przetwory, domowe ciasta i inne smakołyki. Również żłobek miejski w Sokołowie Podlaskim zaangażował się i zebrał różne gry, zabawki, pluszaki, które będą na naszych stoiskach - mówi Agnieszka Maliszewska, koordynatorka sokołowskiego kiermaszu.

Stoiska będzie można odwiedzać po mszach (szczegóły na plakacie, który znajdziecie pod artykułem). Dochód z kiermaszu zostanie w całości przekazany na leczenie Antosi. Choroba coraz szybciej u niej postępuje.

- U Tosi słabną mięśnie, ma teraz problem jeśli chodzi o mięśnie oddechu, przełykanie, jest problem z zalegającą wydzieliną w gardle. Tosia non stop musi być praktycznie odsysana, nawet na spacerach ssak to jest nieodłączny atrybut, a podczas snu Tosi towarzyszy respirator – tłumaczy Agnieszka Maliszewska.

SMA może zatrzymać terapia genowa. Jej koszt to 9,5 miliona złotych. Do celu brakuje jeszcze ponad 3,5 miliona. Zbiórkę można wspomóc także za pośrednictwem portalu siepomaga

Agnieszka Maliszewska, przyjaciółka mamy Tosi i koordynator kiermaszu
Autor: fot. Joanna Soćko Agnieszka Maliszewska, przyjaciółka mamy Tosi i koordynator kiermaszu

Cała rozmowa z koordynatorką kiermaszu jest dostępna poniżej, w materiale dźwiękowym.

Kiermasz charytatywny dla Antosi. POSŁUCHAJ:
plakat_kiermasz
Autor: JS
Szczepienia przeciw COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach