warsztaty lesne

i

Autor: fot. Joanna Soćko Od lewej: Klaudyna Kłosek, pedagog specjalny i Małgorzata Mazurek, organizatorka i instruktorka warsztatów „TerenoweLOVE”

Posłuchaj, zobacz, dotknij, poczuj. Leśne warsztaty w Siedlcach [AUDIO]

2021-05-14 17:59

Z nauką idą w las. I to dosłownie. Pedagodzy z siedleckiej Fundacji Rozwoju i Edukacji „Skrzydła” chcą oderwać dzieci od komputerów i organizują leśne warsztaty. Przekonują, że na świeżym powietrzu - wśród drzew, śpiewu ptaków można zdrowo i kreatywnie spędzać czas.

Wystarczą chęci i odrobina wyobraźni, by las stał się niepowtarzalnym placem zabaw - przekonuje Małgorzata Mazurek, organizatorka i instruktorka warsztatów „TerenoweLOVE”. - W lesie można robić z dziećmi bardzo, bardzo dużo rzeczy, począwszy od zabaw ruchowych i tu mam na myśli wszelkie ćwiczenia - niekoniecznie sportowe, bo nie chodzi o to żeby biegać po lesie i zmęczyć się, żeby ta rzeczywistość przemknęła nam, tylko żeby rozruszać się trochę, pooddychać, ale też jednocześnie poeksplorować - tłumaczy. Do lasu można zabrać aparat czy telefon, który pomoże zaspokoić dziecięcą ciekawość. - I nawet podczas takich warsztatów czy obserwacji przyrody można zrobić zdjęcie, można sprawdzić w internecie, jakie to jest zwierzę, jaki to jest ptak, jaki to jest liść i właśnie zainspirować, chodzi o to by w dzieciach rozbudzić ciekawość przyrody, bo jeżeli dzieci pokochają przyrodę, to będą o nią dbać - podkreśla instruktorka.

Spacery po lesie to też świetny trening dla zmysłów. - Działają terapeutycznie - mówi Klaudyna Kłosek, pedagog specjalny i terapeuta integracji sensorycznej. - Uważam, że las jest świetnym miejscem dla dziecka, gdzie może ono stymulować wszystkie zmysły, dziecko czuje całym sobą, las jest dobrym miejscem do integracji sensorycznej - dodaje. Więcej o lesie i jego dobrodziejstwach a także o leśnych warsztatach w materiale audio, który poniżej.

Leśne warsztaty „TerenoweLOVE”. POSŁUCHAJ:
ZOBACZ FILM: Akcja sadzenia lasu na Sekule

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...