Posadzili 100 dębów z okazji stulecia ZSP nr 4 w Siedlcach

2021-10-15 14:31
Jeden z zasadzonych dębów społeczność szkolna poświęciła zmarłemu dyrektorowi Waldemarowi Kuhnowi
Autor: Monika Półbratek Jeden z zasadzonych dębów społeczność szkolna poświęciła zmarłemu dyrektorowi Waldemarowi Kuhnowi

Na specjalnie przygotowanym terenie w Lasku Podsekulskim, pod okiem siedleckich leśników, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach uczcili szkolny jubileusz, sadząc drzewa. W najbliższych dniach o młode dęby zadbają także uczniowie szkoły.

Chcieliśmy uczcić nasz jubileusz stulecia szkoły poprzez posadzenie stu dębów w kwaterze na terenie Uroczyska Sekuła. Myślę, że jest to wspaniały cel, dlatego że po pierwsze – musimy dbać o własne środowisko. Po drugie – nasza szkoła, która potocznie jest nazywana „Rolnikiem”, od stu lat ma w swojej tradycji dbanie o środowisko, jego ochronę, a także pracę na rzecz naszego pięknego kraju – mówi Leszek Rozbicki, dyrektor ZSP nr 4 w Siedlcach.

Teren, na którym zostały posadzone młode drzewka, został wcześniej odpowiednio przygotowany przez leśników. Dęby zostały zatem rozmieszczone w taki sposób, by stanowiły później człon przyszłego drzewostanu. Warto dodać, że w najbliższych dniach będą je odwiedzać także uczniowie „Rolnika”, którzy otoczą drzewka opieką i dokończą dzieło rozpoczęte przez swoich nauczycieli.

O świeżo zasadzone drzewka zadbają w najbliższym czasie uczniowie siedleckiego Rolnika
Autor: Monika Półbratek O świeżo zasadzone drzewka zadbają w najbliższym czasie uczniowie siedleckiego "Rolnika"

Nadleśnictwo Siedlce oczywiście bardzo chętnie wspiera wszystkie inicjatywy związane z sadzeniem drzew, odnawianiem powierzchni leśnych. Z radością gościliśmy w lesie nauczycieli. Posadziliśmy dęby bezszypułkowe. Jeszcze w najbliższych dniach, razem z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach, wypełnimy ten „szkielet” grabami i pozostałymi sadzonkami, tak żeby stworzyć już kompletną uprawę leśną – mówi Michał Dziedzic, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Siedlce.

Jeden z zasadzonych dębów społeczność szkolna poświęciła zmarłemu, dawnemu dyrektorowi szkoły, Waldemarowi Kuhnowi., który sprawował tę funkcję w latach 1991-2002.