pożar lasu

i

Autor: Krzysztof Mirecki - Nadleśnictwo Drewnica

Podpalacz zatrzymany przez węgrowskich policjantów

2023-02-03 14:06

Węgrowscy kryminalni zatrzymali 29 - letniego mieszkańca pow. węgrowskiego, który we wrześniu podpalił las w Zieleńcu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Z pożarami w Zieleńcu mieszkańcy zmagali się od blisko 4 lat. Zarówno policjanci jak i strażacy wspólnie z leśnikami wykonali szereg czynności, aby zaprzestać temu zjawisku, które wzbudzało niepokój wśród lokalnej społeczności oraz powodowało szkody w ściółce leśnej oraz drzewostanie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz Komisariatu Policji w Łochowie sprawę pożarów traktowali priorytetowo. Dzięki współpracy tak wielu służb ustalono sprawcę. Mundurowi zatrzymali 29-letniego mężczyznę mieszkańca pow. węgrowskiego, który przyznał się do podpalenia ściółki leśnej we wrześniu 2022 roku w lesie na terenie Zieleńca. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa,  za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Teraz mężczyznę czeka sprawa w sądzie.

mł.asp. Monika Księżopolska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE