Policja

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

Kronika policyjna

Podał policjantom fałszywe dane, może trafić na 5 lat do więzienia

2023-11-10 10:01

Nawet na 5 lat do więziennej celi może trafić 50-latek z powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem, mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Żeby uniknąć odpowiedzialności podczas policyjnej kontroli podał dane swojego brata bliźniaka. Funkcjonariusze ustalili prawdziwą tożsamość kierowcy za pomocą czytnika linii papilarnych.

- 9 listopada około godz. 10.00 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowe renault, za kierownicą którego siedział 50-latek z powiatu garwolińskiego. Mężczyzna podczas kontroli nie miał dokumentów, ale podał wszystkie niezbędne dane. Do tego momentu wszystko przebiegało bez komplikacji, jednak funkcjonariusze mieli pewne podejrzenia co do prawdomówności kierowcy. Aby potwierdzić jego tożsamość mundurowi użyli terminala służącego do szybkiej identyfikacji osób na podstawie linii papilarnych. Wtedy wyszło na jaw, że 50-latek podał dane swoje brata bliźniaka. On sam miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Garwolinie – mówi podkom. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 50-latkowi, a jego samochód został odholowany na parking na koszt właściciela. Teraz poza konsekwencjami związanymi z jazdą wbrew orzeczonemu zakazowi, mężczyzna odpowie też za wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE