Place zabaw i inne obiekty na terenach rekreacyjnych zostały skontrolowane i naprawione

2020-06-30 9:32 Monika Półbratek
Jeden z placów zabaw nad Zalewem Muchawka w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Jeden z placów zabaw nad Zalewem "Muchawka" w Siedlcach

Są bezpieczne i w pełni sprawne – miejskie tereny rekreacyjne zostały odpowiednio przygotowane do sezonu letniego. Znajdujące się na nich obiekty, z których często korzystają mieszkańcy Siedlec, przeszły ostatnio przeglądy. Należą do nich np. place zabaw dla dzieci, zlokalizowane w różnych punktach miasta.

– Place zabaw, które znajdują się na terenie nad zalewem, jak i inne również na terenie miasta Siedlce, zostały poddane przeglądom technicznym, rocznym i pięcioletnim. Zostały wymienione części w urządzeniach, które były uszkodzone, wymagały wymiany. Wymieniliśmy również piasek w piaskownicach. Jest też urządzenie linowe nad zalewem, które zostało zamówione nowe. Liny zostały poprzecierane i stwarzały zagrożenie dla dzieci. One w tamtym roku zostały zdemontowane. W tym roku kupiliśmy nowe – wyjaśnia Mariusz Myrcha, kierownik referatu infrastruktury w wydziale gospodarki komunalnej siedleckiego magistratu.

Miasto dokonało także przeglądu znajdujących się w okolicy zalewu boisk, wybiegów dla psów, pomostów i innych często odwiedzanych obiektów. Wymagane naprawy zostały przeprowadzone. W razie potrzeby mają zostać wykonane kolejne.

Przetarta w zeszłym roku lina w urządzeniu linowym nad zalewem została ostatnio wymieniona na nową
Autor: Monika Półbratek Przetarta w zeszłym roku lina w urządzeniu linowym nad zalewem została ostatnio wymieniona na nową

Do mieszkańców, którzy w okresie wakacyjnym spędzają czas na terenach zielonych w obrębie miasta i w jego okolicy, urzędnicy apelują, by pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z racji trwającej pandemii koronawirusa, nadal wymagane jest zachowywanie podstawowych środków ostrożności.

– Na pewno trzeba zachować zdrowy rozsądek, zachować większe odległości niż zachowywaliśmy do tej pory. Więc na plaży czy na terenie zielonym, gdzie będziemy się rozkładali czy z kocykami, czy z grillami, należy zachować jakieś bezpieczne odstępy, żeby jedni drugim nie przeszkadzali, żeby ta odległość była zachowana. Apelujemy też o zdrowy rozsądek na placach zabaw – dodaje Mariusz Myrcha.

Korzystając z nich z dziećmi, warto zadbać o to, by umyły ręce przed i po zabawie, ewentualnie dla bezpieczeństwa użyć preparatu dezynfekującego.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.