minister obrony w Siedlcach

i

Autor: Olga Skrzek

Piknik „Nowoczesne Wojsko - Bezpieczna Ojczyzna” w Siedlcach za nami.

2022-10-22 16:59

Wyposażenie 18 Dywizji Zmechanizowanej można było zobaczyć przy Wojskowym Centrum Rekrutacji w Siedlcach. Z ofertami czekali też wojskowi rekruterzy - wszystko w ramach pikniku „Nowoczesne Wojsko - Bezpieczna Ojczyzna”.

Piknik „Nowoczesne Wojsko - Bezpieczna Ojczyzna” który odbył się w Siedlcach był okazją do zaprezentowania mieszkańcom możliwości obronnych dzisiejszej armii. W wydarzeniu udział wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Chciałbym państwa poinformować, że tu do Siedlec i do 18 Dywizji Zmechanizowanej trafi kolejny, nowoczesny sprzęt. Już w przyszłym roku trafią tu wyrzutnie Chunmoo, to jest „koreański HIMARS”. To jest artyleria rakietowa, niezwykle skuteczna jeśli chodzi o pole walki w dzisiejszych czasach. To Ukraińscy korzystając z amerykańskich HIMARS-ów bardzo skutecznie, dzielnie bronią się przed inwazją rosyjską. To nie wszystko, bo do Siedlec trafią też koreańskie armatohaubice K-9. To artyleria stanowi dziś bardzo ważny element sił zbrojnych. Dowodzi tego sytuacja na Ukrainie – powiedział szef MON. Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli nie tylko obejrzeć wojskowy sprzęt, ale też zapoznać się z warunkami służby w Wojsku Polskim. Na pikniku można było zgłosić się do stoiska promocyjnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. - U naszych rekruterów można złożyć wniosek do nowych rodzajów służby wojskowej. Przede wszystkim zachęcam do składania wniosków do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Nasi rekruterzy wyjaśnią wszystko co dotyczy rekrutacji, powołania, przebiegu służby w jednostce, czy w ośrodku szkolenia – wyjaśniał ppłk Mariusz Misiura, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siedlcach.

Z ofertą, także na cywili czekały wojskowe uczelnie. - Zapraszamy wszystkich chętnych do najstarszej w Europie i zarazem jedynej lotniczej szkoły w Polsce. Nauka latania to jest najbardziej znane zadanie, które szkoła wykonuje, ale to nie wszytko czego uczymy. Zajmujemy się szkoleniem studentów na stanowiska cywilne. Przygotowujemy ich do pracy na stanowiskach stewardess, managerów i pracowników zarządzających lotniskami – zachęcał ppłk Krzysztof Ogonowski, dziekan wydziału bezpieczeństwa lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Piknik „Nowoczesne Wojsko - Bezpieczna Ojczyzna” to pierwsze takie wydarzenie które odbyło się na terenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siedlcach. Więcej na temat służby w armii można tam dowiedzieć się także na co dzień.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE