Ostatnie drobne remonty siedleckich ulic oraz plany na kolejne prace drogowe w mieście

2020-05-19 10:25 Monika Półbratek
Remont fragmentu ulicy Kilińskiego w Siedlcach zbliża się do końca
Autor: UM Siedlce Remont fragmentu ulicy Kilińskiego w Siedlcach zbliża się do końca

Trwa ostatnia faza remontu ulicy Kilińskiego w Siedlcach. W zeszłym roku została wykonana pierwsza „nitka” jezdni na tej ulicy, wiodąca w stronę kościoła garnizonowego. Obecnie wykonywane są prace wykończeniowe na drugim odcinku, biegnącym od kościoła w stronę ul. Pułaskiego. Oprócz tego remontu, w kilku punktach miasta pojawiły się ostatnio nowe progi spowalniające. Więcej na temat świeżo zakończonych, trwających i planowanych remontów – w tym artykule.

Jakie prace zostały dotychczas wykonane na ul. Kilińskiego wyjaśnia Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg siedleckiego magistratu.

Została tam sfrezowana stara nawierzchnia, zniszczona już przez lata, wykonana nowa podbudowa na części, wyrównanie i oczywiście dwie warstwy asfaltu. Została trochę poprawiona kostka, wymienione krawężniki. Teraz będą malowane pasy, na których będą wyznaczone parkingi. Dodatkowo tutaj w ciągu ulicy Kilińskiego, na odcinku od Pułaskiego do Piłsudskiego został wymieniony krawężnik na wyspie centralnej, ponieważ też już był bardzo zniszczony i chcieliśmy to naprawić.

Utrudnienia w ruchu związane z malowaniem oznakowania poziomego jezdni na Kilińskiego powinny potrwać około dwóch dni, czyli maksymalnie do jutra włącznie.

Ponadto, w tym tygodniu możemy spodziewać się także rozpoczęcia prac budowlanych na ul. Sobieskiego. Zostanie tam wybudowany nowy chodnik. Będzie to inwestycja realizowana w ramach budżetu partycypacyjnego. 

niektóre z wykonanych ostatnio w mieście progów spowalniających
Autor: UM Siedlce Na zdjęciu: niektóre z wykonanych ostatnio w mieście progów spowalniających na osiedlu Daszyńskiego

Dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych na kilku siedleckich ulicach powstały natomiast ostatnio nowe progi zwalniające. Kolejne tego rodzaju inwestycje wciąż są w planach. Wśród tych już zrealizowanych znalazła się przebudowa starych progów w okolicy cmentarza. Wybudowane zostały także progi w pobliżu Miejskiego Przedszkola nr 21 na ul. Żwirowej oraz na skrzyżowaniu ulic Hłaski i Daszyńskiego, na wysokości przedszkola parafialnego.

Zostały wykonane progi zwalniające, które były częściowo wnioskowane przez mieszkańców czy użytkowników naszych dróg, a częściowo zostały wykonane w ramach napraw. I takim przykładem napraw jest ul. Świętej Faustyny Kowalskiej, gdzie progi uległy zniszczeniu przez ciężkie pojazdy. Zostały wykonane z kostki betonowej, więc teraz będą to już dosyć mocne progi. Podobna sytuacja, tylko to już były też wnioski mieszkańców i użytkowników – przy przedszkolu na ul. Żwirowej zostały wykonane dwa progi i jeden próg na ulicy Hłaski. Tam mieliśmy często właśnie na dojeździe do ul. Daszyńskiego zdarzenia, gdzie samochody jadące zbyt szybko wpadały w ogrodzenie. Tutaj właśnie na wysokości przedszkola, żeby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo został wykonany próg zwalniający wyspowy – mówi Wojciech Cylwik.

Jeszcze przed wakacjami mają zostać wykonane podobne wyspowe progi na ul. Broniewskiego, pomiędzy rondem ks. Górskiego i Placem Wolności.