Dariusz Kowaluk

Autor: PAP / Leszek Szymański Dariusz Kowaluk

Olimpiada 2020: sztafeta 4x400 mężczyzn - które miejsce zajęli Polacy?

2021-08-07 15:24

W sobotę, 7 sierpnia, biegły dwie sztafety z udziałem naszych zawodników i zawodniczek. O 14:30 pobiegły Polki, które wywalczyły srebrny medal! Chwilę później na bieżni stanęli panowie. Które miejsce zajęli?

Olimpiada 2020: sztafeta 4x400 mężczyzn - które miejsce zajęli Polacy? Takie pytanie mogą zadawać osoby, które nie oglądały finałowego biegu na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Tuż przed mężczyznami biegły kobiety. Aniołki Matusińskiego zachwyciły wspaniałym występem i wywalczyły srebrny medal. Po nich, o godzinie 14:50, oglądaliśmy sztafetę mężczyzn w składzie: Darek Kowaluk, Karol Zalewski, Kuba Krzewina i Kajetan Duszyński. Wiele osób liczyło na kolejny medal. Panom nie udało się jednak wbiec na podium. Które miejsce zajęli? Jaki osiągnęli czas? Dowiecie się tego z dalszej części naszego artykułu.

Tak dopingowali Marie Andrejczyk

Polacy na 5. miejscu - jaki czas uzyskali?

Początek był obiecujący. Na zmianie Darek Kowaluk - Karol Zalewski Polacy byli drudzy. Pozycję zaczęli tracić na kolejnych zmianach. W końcówce Duszyński wyraźnie stracił siły i zaczął się oddalać od prowadzącej trójki. Ostatecznie wbiegł na metę jako piąty. Polska sztafeta osiągnęła czas 2.58.46.

Zwyciężyli Amerykanie z wynikiem 2.55.70. Na drugim miejscu znaleźli się Holendrzy - 2.57.18. Brąz wywalczyła Bostwana - 2.57.27.