Ogromna kontrabanda w Siedlcach

i

Autor: KAS

Ogromna kontrabanda w Siedlcach

2023-03-23 16:12

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji przejęły nielegalny tytoń. Ukryty był w naczepie ciągnika, magazynie oraz na poddaszu posesji. Wartość szacunkowa zabezpieczonego towaru to ponad 8 mln zł.

Funkcjonariusze KAS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie oraz CBŚP skontrolowali posesje na terenie Siedlec oraz powiatu żyrardowskiego.

W naczepie ciągnika siodłowego funkcjonariusze znaleźli 105 kartonów z blisko 8 tonami ciętego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Przesłuchano świadków. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ponad 5,5 mln zł.

W hali magazynowej i na poddaszu posesji, funkcjonariusze wykryli m.in. maszynę i komponenty do produkcji papierosów oraz blisko 3,3 ton tytoniu do palenia. Mężczyzna, który mieszkał na poddaszu, przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego.

Wartość rynkowa znalezionych wyrobów tytoniowych to blisko 2,5 mln zł.

Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 12 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE