Od 70 lat uczą dorosłych. Wyjątkowy jublileusz CKU

2020-08-26 9:05 Marcin Mazurek
70 lat CKU
Autor: CKU

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach obchodzi 70 rocznicę powstania. I choć mówi się, że to kamienna rocznica, to publicznej szkole z ulicy Browarnej trudno zarzucić skamieniałość.

Przez te 70 lat wypracowaliśmy wyjątkowo skuteczne metody nauczania, oparte na stale unowocześnianej bazie dydaktycznej - stwierdza Piotr Kowalczuk zastępca dyrektora szkoły.

Mamy odpowiednio wykwalifikowana kadrę nauczycielską. Prawie wszyscy nauczyciele mają status nauczyciela dyplomowanego. Również baza dydaktyczna zapewnia możliwość edukacji na najwyższym poziomie - dodaje.

Jako przykład dostosowania się do nowoczesnych i nowych standardów nauczania, można wskazać wprowadzony kilka lat temu system nauczania zdalnego. Korzystamy z systemy z systemu nauczania zdalnego już od wielu lat. Ten system nam się doskonale sprawdził, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. Dla nas nie było to nowością, mogliśmy szybko przejść na nauczanie zdalne - dodaje Piotr Kowalczuk.

Szkoła jest znana z tego, że uczy dorosłych, którzy z różnych powodów nie mogli kontynuować nauki, a teraz chcą te zaległości nadrobić.

Posłuchaj co o CKU mówią nauczyciele