Niedzielne Rolkowisko Arche – nowa impreza cykliczna rusza w Siedlcach [AUDIO]

2021-10-07 20:25
plakat
Autor: fot. Fundacja Leny Grochowskiej, Grupa Arche i Stowarzyszenie Wspólnota Arche

Dla małych i dużych, początkujących i zaawansowanych, a przede wszystkim dla tych, którzy chcą bezpiecznie, a jednocześnie bezpłatnie, pojeździć na rolkach w specjalnie przystosowanym miejscu. „Niedzielne Rolkowisko” to nowa impreza cykliczna, którą organizują Fundacja Leny Grochowskiej, Grupa Arche i Stowarzyszenie Wspólnota Arche. Start już w niedzielę, 10 października!

W programie nie zabraknie wielu atrakcji dla fanów kółek rolkowych. Będzie m. in. nauka jazdy na rolkach, zabawy, pokazy, konkursy, oczywiście dobra muzyka, a także słodkie – i nie tylko słodkie – poczęstunki w Cafe Fryderyk. Prosimy o zabranie ze sobą kasków, a dzieci muszą być oczywiście pod opieką dorosłych. Będzie to wydarzenie cykliczne, które od 10 października w każdą niedzielę zagości na parkingu naszego Parku Handlowego Arche, więc już teraz państwa serdecznie zapraszam! – mówi Aneta Żochowska, dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej.

Parking przy ul. Brzeskiej 134 w Siedlcach, na którym odbędzie się wydarzenie, został ostatnio odnowiony. Wtedy okazało się, że stwarza on świetne warunki do jazdy na rolkach. Duża jego część zostanie zatem w każdą niedzielę specjalnie wydzielona tylko dla uczestników Rolkowiska.

Okazało się, że mamy tam piękny, czyściutki, gładki asfalt. Niektórzy mówią, że jest tam jak na stole. Stąd też pomysł na to, żeby zorganizować tam coś, co będzie ciekawe, a jednocześnie praktyczne, bo w Siedlcach takiego miejsca nie ma, z tak dużą ilością gładkiej i prostej powierzchni asfaltowej. Stąd też pomysł na Rolkowisko – wyjaśnia Mariusz Orzełowski, dyrektor marketingu i działu eventów Grupy Arche.

Jak dodaje, ma nadzieję, że w przyszłości impreza zostanie znacząco rozszerzona. Wiosną chciałby zorganizować rolkarski półmaraton na ulicach miasta, a w przyszłości nawet wycieczki po mieście i okolicach z udziałem rolkarzy. Więcej na ten temat można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o wydarzeniu "Niedzielne Rolkowisko Arche" w Siedlcach:

Organizatorzy zapewniają, że w imprezie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Oprócz nauki jazdy na rolkach dla początkujących dzieci i dorosłych, zaplanowali także naukę różnych tricków dla osób bardziej zaawansowanych w jeździe, a także pokazy jazdy profesjonalnej, specjalny tor przeszkód i bezpłatny ciepły posiłek dla uczestników.

Przypomnę, start imprezy w niedzielę, 10 października o godz. 10.00. Potrwa do godz. 16.00. Będzie się odbywać także we wszystkie kolejne niedziele października, o tej samej porze. Radio Eska objęło wydarzenie patronatem medialnym.