Niedzielne Rolkowisko Arche. Nauka i zabawa dla każdego [FOTO]

2021-10-11 11:45
Rolkowisko
Autor: fot. Joanna Soćko

Dobra pogoda, gładka nawierzchnia, slalomy, przeszkody i trenerzy, którzy uczą początkujących oraz dają wskazówki zaawansowanym. W Siedlcach otwarto Niedzielne Rolkowisko. Parking przy Parku Handlowym na ul. Brzeskiej zamienił się w duży tor, na którym przez dwie najbliższe niedziele października będzie można trenować jazdę na rolkach i hulajnogach.

To wspólna inicjatywa Fundacji Leny Grochowskiej i Stowarzyszenia Wspólnota Arche. - Mamy wykwalifikowanych instruktorów, mamy przygotowany tor dla osób o różnym stopniu zaawansowania, znajdą tutaj miejsce i początkujący, ci którzy stawiają pierwsze kroki na rolkach, ale również ci bardziej zaawansowani, którzy chcieliby się podszkolić w technikach - mówi Aneta Żochowska z Fundacji Leny Grochowskiej. Chętni mogli m.in pouczyć się freestyle slalomu, dostępna była też tyczka – limbo czy skocznia.

Rolki to aktywność dla każdego – przekonuje Jacek Marciniak, instruktor wrotkarstwa. - Każdy może jeździć, od najmłodszych do najstarszych, można zacząć nawet w podeszłym wieku, rolki nie niszczą stawów, kółka mamy poliuretanowe, to jest nawet mniej szkodliwe niż bieganie po betonie - tłumaczy.

Kolejne osłony rolkowej imprezy w niedziele: 17, 24 października. Radio Eska Siedlce jest patronem medialnym przedsięwzięcia.