dzialka

i

Autor: JS

Nawet 60 tysiecy złotych za ogródek działkowy w Siedlcach!

2022-05-11 10:32

Wysokie ceny, mniejsze zainteresowanie. Spada liczba chętnych na zakup ogródków działkowych w Siedlcach. Odstraszają przede wszystkim ceny. Za działkę trzeba zapłacić nawet 60 tysięcy złotych.

Moda na rodzinne ogródki działkowe wróciła w czasie pandemii. Wtedy sezon na kupno kawałka zielonej przestrzeni rozkwitł. Ceny też poszybowały. - Powiedzmy z około 10-20 tysięcy złotych, jak było przed laty do nawet ponad 50 tysięcy w roku ubiegłym, były także wystawiane ogłoszenia w których cena działki była w granicach 60 tysięcy złotych - mówi Jerzy Pstrągowski, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ZŁOTE PIASKI” w Siedlcach.

Mimo wysokich cen chętnych do zakupu zielonych metrów nie brakowało. W zeszłym roku 60 działek zmieniło właściciela. - To rekordowy wynik - przyznaje prezes siedleckiego ROD. W tym roku zainteresowanie jest mniejsze. - W czasie pandemii znacznie więcej osób było zainteresowanych działkami niż działek do sprzedania, duże było zainteresowanie, dużo ludzi młodych przejęło, teraz po zniesieniu obostrzeń pandemicznych trochę się to zatrzymało, ludzie mają inne priorytety - mówi Pstrągowski.

Ceny - przeciwnie do zainteresowania - na razie utrzymują się na wysokim poziomie. W ofertach, które można znaleźć na popularnym portalu sprzedażowym kawałek zielonej przestrzeni kosztuje ok. 49-59 tys. zł.

QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Na który rok datuje się Chrzest Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE