Nataszka potrzebuje naszego wsparcia. Nie chce wrócić do szpitala!

2022-09-20 13:39
Nataszka potrzebuje pomocy
Autor: Materiały prasowe

Ma zaledwie 5 lat, a za sobą trudną walkę z ciężką chorobą i miesiące spędzone na szpitalnych oddziałach. Nataszka Żółkowska z Siedlec pokonała neuroblastomę czyli złośliwych nowotworów współczulnego układu nerwowego, ale dziewczynka wciąż jest zagrożona, bo choroba może wrócić. Ratunkiem jest szczepionka podana w klinice w Stanach Zjednoczonych.

Koszt szczepionki i wyjazdów do USA to około 1,4 mln zł, ta kwota przerasta możliwości rodziny. Mama Nataszki, Joanna Żółkowska podkreśla, że nie jest łatwo prosić o pomoc, ale rodzina nie ma innego wyjścia. - Koszty są bardzo wysokie, Natasza będzie musiała 6 razy polecieć do Stanów Zjednoczonych na podanie kolejnych dawek szczepionki, a na dodatek od razu musimy wpłacić pełna kwotę – wyjaśnia. Mama dziewczynki dodaje, że tylko szczepionka jest w stanie zagwarantować, że złośliwy nowotwór ponownie nie zaatakuje organizmu Nataszy. - Córka nie chce wracać do szpitala, spędziła tam bardzo dużo czasu i wiele wycierpiała. My też nie chcemy przeżywać tego wszystkiego po raz kolejny. Przez długi czas musiałyśmy być zamknięte na oddziale, tak aby nie narażać Nataszki na infekcję – wspomina mama dziewczynki.

Jeśli możecie pomóc i wpłacić choćby drobną kwotę to można to zrobić za pośrednictwem Fundacji Siepomaga (link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/natasza-zolkowska). Zbiórkę można także wesprzeć biorąc udział w licytacjach organizowanych na facebookowej grupie „Licytujemy dla Nataszki Żółkowskiej”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE