Na Dzień Kobiet – seans filmu „Jezioro słone” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce

Na Dzień Kobiet – seans filmu „Jezioro słone” w Novekino Siedlce

2023-03-06 8:49

Już 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, w znanym i lubianym przez siedlczanki Cyklu Oczami Kobiet w Novekino Siedlce będzie można obejrzeć o godz. 19.00 przedpremierowy pokaz filmu „Jezioro słone”, wg scenariusza i reżyserii Kasi Rosłaniec. Jak podkreślają organizatorzy, tego wydarzenia nie można przegapić!

Fabuła filmu „Jezioro słone”

Namiętność nie ma wieku – Helena miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża. Paweł zapewnił jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo, mają troje dorosłych dzieci. Kiedy jednak Paweł ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko co się dzieje, jest nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla Heleny jest pozostanie wiernej samej sobie.

Reżyserka filmu „Jezioro słone”

Kasia Rosłaniec to scenarzystka i reżyserka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz kursu reżyserskiego w Wajda School. Na bohaterów „Jeziora Słonego” wybrała ludzi po 60-tce, bo dla nich waga zdrady jest większa. Mają więcej do stracenia, ale mniej czasu żeby coś dla siebie zyskać. Wspaniałe jest jednak jak zmienia się postrzeganie wieku. To, że starsi ludzie w końcu przestali być niewidzialni, ale też, że przestajemy się okłamywać, że wieku nie ma. Nie oszukasz plastikiem, że masz 35 lat, co nie znaczy, że Twój wiek to przeszkoda do piękna. Piękno nie ma bowiem wieku. Zorientował się o tym świat mody – magazyny szukają nowych twarzy, a nowe znaczy stare, bo młode już było. Wiosną 2018 roku pokazy w Nowym Yorku, Paryżu i Mediolanie odnotowały rekordową liczbą modelek po 60-ce. W końcu to one kupują modę i mają dosyć kłamstw w reklamie.

Obsada aktorska filmu

Obiecująco zapowiada się obsada aktorska filmu „Jezioro słone”. Poza Katarzyną Butowtt i Krzysztofem Stelmaszykiem w filmie zagrali: Dorota KolakAdam FerencyJacek Poniedziałek, Grażyna Misiorowska, Judyta Paradzińska-Górska, a także Dagmara Krasowska.

Organizatorzy seansu zapowiadają wyjątkowy wieczór. Przedpremierowy pokaz filmu „Jezioro Słone” w Cyklu Oczami Kobiet odbędzie się dokładnie w Dzień Kobiet, czyli 8 marca o godz. 19:00 w Novekino Siedlce.

Na Dzień Kobiet – seans filmu „Jezioro słone” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce
Sonda
Lubisz filmy i seriale oparte na rodzinnych intrygach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE