Na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn – pokaz mody w siedleckiej Budowlance

i

Autor: fot. Monika Półbratek, ZSP nr 5 w Siedlcach

Na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn – pokaz mody w siedleckiej Budowlance

2023-03-08 13:01

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn uczczą pokazem mody. Nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach pracują już nad wieczorowymi kreacjami, które chcą zaprezentować w szkole. Wydarzenie odbędzie się 10 marca. Organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają, że będzie tam na co popatrzeć!

– W Budowlance odbędzie się pierwszy w historii naszej szkoły pokaz mody. Zostaną zaprezentowane stroje o charakterze wizytowo-wieczorowym, wykonane przez uczennice kierunków Technik Przemysłu Mody oraz Technik Stylista. Cały proces, począwszy od doboru tkaniny, przez wykonanie konstrukcji, aż po uszycie, był nadzorowany i realizowany pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów praktycznych – Urszuli Stokowskiej i Agnieszki Gurby. W pokazie zostaną zaprezentowane również garnitury męskie znanej siedleckiej firmy WITEX, której właściciele zgodzili się wesprzeć i urozmaicić naszą galę – informuje Katarzyna Puzio-Major, kierownik kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach.

W przygotowanie pokazu włączą się jednak nie tylko uczniowie, którzy szkolą swoje umiejętności związane z projektowaniem ubioru, ale także młodzież z innych kierunków.

Fryzury oraz makijaże modelek wykonają uczennice kierunku Technik Usług Fryzjerskich z Wizażem i Kreowaniem Wizerunku. Dodatkową atrakcją pokazu będzie prezentacja robotów, przygotowana przez uczniów kierunku Technik Programista. Zapraszamy do śledzenia informacji o wydarzeniu na stronie internetowej szkoły www.zsp5.edu.pl oraz na jej facebookowym fanpage’u – zachęca Adrian Potapczuk, nauczyciel WF-u w ZSP nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach.

Pokaz mody w Budowlance odbędzie się w piątek (10 marca) o godz. 12.00.

Sonda
Czy oglądasz pokazy mody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE