Myślisz o przyszłości i karierze zawodowej? Odwiedź Siedleckie Targi Edukacyjne!

i

Autor: fot. ZSP nr 3 w Siedlcach

Myślisz o przyszłości i karierze zawodowej? Odwiedź Siedleckie Targi Edukacyjne! [AUDIO]

2023-03-15 12:29

Z myślą o przyszłości i karierze zawodowej młodych ludzi już w przyszłym tygodniu w ZSP nr 3 w Siedlcach odbędą się Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku zostaną zorganizowane w mieście już po raz 15. Uczelnie i szkoły, które chcą wystawić na nich swoje stoiska, mogą się zgłaszać do 17 marca. Trwają także zapisy na warsztaty z doradztwa zawodowego.

POSŁUCHAJ więcej o Siedleckich Targach Edukacyjnych w Siedlcach (odtwórz dźwięk na komputerze):

– Jak zawsze liczne uczelnie zdecydowały się wziąć udział w naszej imprezie. Mamy już ponad 30 różnych uniwersytetów i szkół wyższych (…) Lista jest na chwilę obecną otwarta. Jeśli chodzi o zapisy i formularze, to czekamy na nie do 17 marca, więc jest jeszcze trochę czasu. W wydarzeniu wezmą też udział lokalne szkoły średnie i instytucje – Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach, Centrum Edukacji Pracy i Młodzieży oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siedlcach – informuje Elżbieta Sobiczewska, nauczycielka w ZSP nr 3 w Siedlcach i organizatorka Targów.

Głównym celem imprezy jest umożliwienie młodzieży zapoznania się z ofertami edukacyjnymi szkół wyższych oraz szkół ponadpodstawowych w ramach prezentacji liceów i szkół zawodowych z terenu miasta Siedlce. Oferta kierowana jest do młodych ludzi, którzy kończą naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie dawnego województwa siedleckiego. Podczas Targów przewidziane są porady specjalistów dla młodzieży, dotyczące ich przyszłości zawodowej oraz prowadzone będzie doradztwo, dotyczące dalszego kształcenia osób niepełnosprawnych i wyboru przez nich zawodu.

Nowością tegorocznych Targów są warsztaty z doradztwa zawodowego. Są to zajęcia, do których wracamy po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Liczymy na to, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem – mówi Elżbieta Sobiczewska i wyjaśnia, że tematyka zajęć będzie dostosowana dla różnych grup wiekowych – Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach proponuje warsztaty „Wystartuj na rynek pracy” dla młodzieży ze szkół średnich. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie proponuje temat „Moja kariera zawodowa”, również dla uczniów szkół średnich. Dla naszych najmłodszych gości Centrum Edukacji Pracy i Młodzieży w Siedlcach proponuje warsztaty „Ustaw się w życiu, czyli o zawodach przyszłości” oraz „Czy masz to coś – zbadaj swoje predyspozycje”. Serdecznie na nie zapraszamy, liczba zapisów jest otwarta.

XV Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych, które z ZSP nr 3 współorganizuje Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, odbędą się w czwartek 23 marca, w godz. 10.00-14.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, czyli tzw. „Samochodówce”. Jak co roku, będą one połączone z dniem otwartych drzwi w szkole. Więcej na ten temat można usłyszeć w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym.

Myślisz o przyszłości i karierze zawodowej? Odwiedź Siedleckie Targi Edukacyjne!

i

Autor: fot. ZSP nr 3 w Siedlcach
Sonda
Pracujesz w wymarzonym zawodzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE