Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie zaprasza na „Ferie z Renesansem”!

i

Autor: fot. Muzeum-Zbrojownia na Zamku w Liwie

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie zaprasza na „Ferie z Renesansem”!

2023-02-13 17:30

„Ferie zimowe z Renesansem” to nowa propozycja pracowników Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie. W 2023 roku dzieci i młodzież mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych na Zamku, nawiązujących do czasów epoki odrodzenia. Mogą również dowiedzieć się więcej o powstaniu styczniowym.

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia edukacyjne związane z epoką odrodzenia – renesansem. Z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego, podczas zajęć zostaną poruszone także tematy związane z powstaniem. Zajęcia na zamku w ramach cyklu „Ferie zimowe z Renesansem” zaplanowaliśmy na wtorki, środy, czwartki i piątki o godzinie 12.00. Zachęcamy do zapisów! – mówi Eliza Czapska, dyrektor Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Tematy zajęć:

  • Eksplozja umysłu! - 16 lutego, 23 lutego, 24 lutegoRenesans, jak żadna inna epoka, związany był z nauką – poznaniem rzeczywistości. Wyrusz z nami w podróż do epoki odrodzenia i dowiedz się, z jakich renesansowych wynalazków i idei korzystamy do dziś!
  • Niezła Sztuka! - 17 lutego, 22 lutego Renesans wracał w sztuce do wartości klasycznych znanych w starożytności. Czy w renesansie powstało coś nowego? Dowiedz się więcej o niesamowitej sztuce odrodzenia.
  • Powstanie Styczniowe 1863 „Bitwa pod Węgrowem – Polskie Termopile” - 14 lutego, 15 lutego, 21 lutegoOd wybuchu Powstania styczniowego minęło 160 lat. Chcąc uczcić pamięć bohaterów, zapraszamy na zajęcia o losach powstańców.

Zapisów można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel.: 25 792 57 17 w godzinach pracy muzeum (pon.– pt. 8.00-16.00, sob. -10.16, niedz. 11.00 – 16.00).

Sonda
Ferie zimowe 2023 - planujesz wyjazd w góry?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE