areszt

i

Autor: fot. KMP Siedlce

Areszt dla 21-latka z powiatu siedleckiego. Miał zabić, bo nie mógł zaakceptować rozstania

2020-12-08 12:30

Jakub B. przyznał się do zabójstwa nastolatki ze Stoku Lackiego. Były chłopak ofiary został wczoraj przesłuchany, złożył obszerne wyjaśnienia. Dziś sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-latka.

Motywem zbrodni miał być zawód miłosny - mówi Adrian Wysokiński z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach. - Tuż przed zbrodnią pokrzywdzona oświadczyła podejrzanemu, że kończą związek. Podejrzany wyjaśnił, że nie planował wcześniej zbrodni, to była nagła decyzja, dokonał zabójstwa w swoim domu – tłumaczy prokurator.

Następnie 21 latek wywiózł zwłoki do lasu w okolicach Siedlec i tam je zakopał. Na szyi Anny Ż. znaleziono zaciśnięty pasek. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że 16-latka została uduszona.

- Wyniki sekcji zwłok pokrywają się z wyjaśnieniami podejrzanego i z dotychczas zebranym materiałem dowodowym. Na ciele pokrzywdzonej nie ujawniono żadnych innych obrażeń - dodaje prokurator.

Z ustaleń śledczych wynika, że w momencie popełniania zbrodni chłopak nie był pod wpływem narkotyków.

Zgodnie z dzisiejszą decyzją sądu, Jakub B. został tymczasowo aresztowany, na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.​

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE