Młodzież i seniorzy spotykają się ze znanymi pisarzami – trwa cykl „6 spotkań autorskich na 6!” w Zbuczynie

i

Autor: fot. GOK Zbuczyn

Młodzież i seniorzy spotykają się ze znanymi pisarzami – trwa cykl „6 spotkań autorskich na 6!” w Zbuczynie [FOTO]

2022-10-13 17:27

Joanna Jagiełło, Zofia Stanecka i Katarzyna Grochola – to znane pisarki, z którymi mogli się zobaczyć na żywo mieszkańcy powiatu siedleckiego. W Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie od września odbywają się spotkania autorskie w ramach projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”. W jego ramach Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie zaprasza na kolejne trzy spotkania – z Michałem Zawadką, Wiolettą Piasecką i Andrzejem Pilipiukiem.

Cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej pt. „6 spotkań autorskich na 6 z !” GOK Zbuczyn i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie realizują w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2022, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwsze dwa spotkania autorskie – Joanny Jagiełło i Zofii Staneckiej – odbyły się we wrześniu. W pierwszej połowie października seniorzy z terenu gminy Zbuczyn, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie, podopieczni Dziennego Domu "Senior +" i inni zainteresowani mieszkańcy regionu mogli spotkać się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie z Katarzyną Grocholą.  

– Dla uczestników było to wielkie przeżycie. „Upoważnienie do szczęścia” to temat przewodni, nad którym Katarzyna Grochola skupiła się, przekazując zebranym swoje przemyślenia i doświadczenia życiowe. Autografy i rozmowy bezpośrednie z pisarką były dodatkową atrakcją towarzyszącą spotkaniu. Na facebookowym fanpage’u GOK Zbuczyn można zobaczyć nagranie ze spotkania, przygotowane dla wszystkich tych, którzy nie mogli skorzystać ze spotkania na żywo – informuje Hanna Jurzyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie.

Kolejne imprezy dla czytelników w ramach cyklu „6 spotkań autorskich na 6 z !” odbędą się w drugiej połowie października i w listopadzie:

 • 26 października 2022 r. o godz. 11.00 Gminny Ośrodek Kultury – Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie będą gościć kolejną znaną i lubianą postać ze świata literatury. Tego dnia Michał Zawadka udzieli wskazówek młodym ludziom. Opowie im, co jest ważne i czym się powinni kierować podczas dokonywania wyborów życiowych. „Chcę być kimś” to temat przewodni spotkania, w którym weźmie udział młodzież z klas VIII szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn. Aby utrwalić i bardziej poznać autora, nauczyciele języka polskiego przed spotkaniem autorskim, przeprowadzą w swoich szkołach spotkania edukacyjne pt. „Będę uczestnikiem spotkania autorskiego” Spotkanie z pisarzem będzie transmitowane online.
 • 10 listopada o 11.00 odbędzie się piąte spotkanie. Tym razem dzieci z klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn zobaczą się z Wiolettą Piasecką (autorką książki „Ignaś – opowieści patriotyczne”).
 • 23 listopada o 18.00 przyjedzie do Zbuczyna Andrzej Pilipiuk. Zgromadzonej młodzieży ze szkół średnich i innym zainteresowanym gościom opowie on o „Mistrzach polskiej fantastyki”.
Michał Zawadka 23 października w GOK Zbuczyn

i

Autor: fot. GOK Zbuczyn

PARTNERZY PROJEKTU:

 • Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach,
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wyrkach,
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach,
 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach,
 • Niepubliczna Szkoła Podstawową w Izdebkach Kosnach,
 • Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowej Niwie,
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich,
 • Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Zbuczynie,
 • Gminne Przedszkole w Zbuczynie,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie,
 • Dzienny Dom "Senior +" w Zbuczynie,
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie.
Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE