Miasto sprawdzi, czy mieszkańcy uczciwie rozliczają się z opłaty za wywóz śmieci! Nowy program w mieście

2020-02-03 12:20
Siedlce śmieci
Autor: Monika Półbratek Program weryfikacyjny sprawdzi, czy mieszkańcy uczciwie rozliczają się z miastem za odbiór odpadów

Program weryfikacyjny świetnie sprawdził się w Świdniku, a teraz będzie testowany na gruncie siedleckim. Miasto Siedlce zakupiło go pod koniec 2019 roku. Będzie on sprawdzał, czy mieszkańcy uczciwie rozliczają się z opłaty za wywóz odpadów. Pracownicy Urzędu Miasta liczą na to, że dzięki programowi uda się wyłapać osoby, które uchylają się od tego obowiązku. O szczegółach dowiecie się na Eska.pl Siedlce.

Jak wyjaśnia siedlecki magistrat, obecnie różne siedleckie instytucje pracują nad zebraniem odpowiednich danych.

– Jednostki oświaty, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymały od nas stosowne tabele, które prosimy, aby wypełniły. W przypadku jednostek oświaty i MOPR-u dotyczy to osób, a w przypadku PeWiK-u – zużycia wody w gospodarstwach domowych – mówi Paweł Chazan, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta.


Pomoże to w uszczelnieniu miejskiego systemu gospodarki odpadami.


– Brakuje nam kilkanaście procent, czyli niecałe 10 tysięcy mieszkańców. Mamy zameldowanych około 77 tysięcy, w systemie mamy około 68 tysięcy, no i rolą tego programu jest znalezienie tych osób, które faktycznie zamieszkują w Siedlcach, a nie są zgłoszone w deklaracji – dodaje Paweł Chazan.

Wszystkie zebrane dane mają trafić do siedleckiego magistratu do końca lutego.