Miasto Siedlce otrzymało dofinansowanie do remontu obiektów sportowych przy SP 12 [AUDIO]

2020-07-30 8:59 Monika Półbratek
Stare obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 12 są już zniszczone. Teraz powstanie tam m. in. nowa bieżnia
Autor: Monika Półbratek Stare obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 12 są już zniszczone. Teraz powstanie tam m. in. nowa bieżnia

29 projektów związanych z budową lub modernizacją obiektów sportowych w subregionie siedleckim otrzymało wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Przeznaczone na ten cel zostaną łącznie 2 mln 600 tys. zł. Dotację otrzymało m.in. miasto Siedlce.

– Jest to przeznaczone na modernizację obiektów w Szkole Podstawowej nr 12. To jest m. in. modernizacja bieżni. Inwestycja wynosi ponad 280 tys. zł, a dofinansowanie 100 tys. zł – wyjaśnia Robert Szczepanik, wiceprezydent Siedlec.

Przy szkole wybudowana zostanie czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią do skoku w dal. Jak podkreśla wiceprezydent, obiekty te będą bardzo nowoczesne.

– Według danych, które posiadam, są to, powiedzmy, jedne z najbardziej nowoczesnych obiektów. Przyjazne, tak żeby młodzież mogła z nich korzystać w jak najdłuższym okresie czasu, nie tylko w dobrych warunkach atmosferycznych. Myślę, że po tej modernizacji będzie to najbardziej nowoczesny ośrodek w Siedlcach.

Wsparcie z budżetu Mazowsza na budowę i modernizację bazy sportowej otrzymało także pięć gmin w powiecie siedleckim: Siedlce, Korczew, Zbuczyn, Kotuń i Suchożebry, jak również miasta i gminy z sąsiednich powiatów, m. in.: gmina Jabłonna Lacka, miasto Garwolin, miasto i gmina Łosice, gmina Mordy, gmina Kosów Lacki czy miasto Węgrów. Więcej na ten temat usłyszycie w zamieszczonym poniżej materiale dźwiękowym. 

Robert Szczepanik, wiceprezydent Siedlec z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego po podpisaniu umowy
Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu: Robert Szczepanik, wiceprezydent Siedlec z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, po podpisaniu umowy
Posłuchaj, jakie inwestycje w rozwój bazy sportowej zostaną wkrótce przeprowadzone w subregionie siedleckim:
Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.