Miała udawać chorą na raka i wyłudzić 400 tys. złotych. Prokuratura bada sprawę!

2020-02-04 17:14
Prokuratura Rejonowa
Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu: siedziba Prokuratury Rejonowej w Siedlcach

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło 4 lutego do Prokuratury Rejonowej w Siedlcach, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie. O tym, czego dotyczyła treść zawiadomienia, poinformowała nas prokurator Katarzyna Wąsak.

Wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa przez osobę, która podawała, że jest chora na raka, leczy się onkologicznie, podczas gdy w rzeczywistości nie leczyła się. W związku z tym była zorganizowana zbiórka pieniędzy i w ten sposób ta osoba doprowadziła osoby wpłacające, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – cytuje treść zawiadomienia prokurator.

Drugie zawiadomienie ma związek z rzekomym podrobieniem faktury za lek onkologiczny.

Zawiadomienie też dotyczy przestępstwa w celu użycia za autentyczną faktury na zakup jednego z leków. Czyli reasumując, będzie postępowanie prowadzone w kierunku artykułu 286 i 270 Kodeksu Karnego. Tej kobiecie grozi od roku do 10 lat pozbawiania wolności. Będą w tej sprawie podejmowane czynności, które mają na celu weryfikację wszystkich okoliczności podanych w zawiadomieniu – dodaje prokurator.

W pierwszej kolejności sprawdzona przez prokuraturę będzie dokumentacja lekarska, dotycząca ewentualnego leczenia onkologicznego kobiety. Zostaną także przesłuchani świadkowie. Jeżeli potwierdzi się, że kobieta nie leczyła się i wyłudziła pieniądze, zostaną jej postawione zarzuty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE