Sprawą żony zamordowanej przez męża w miejscowości Topórek w gminie Siedlce zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

Mąż podejrzany o zamordowanie żony w sylwestrową noc, przyznał się do zbrodni

2022-01-03 11:03

Morderstwem zakończyła się awantura pomiędzy małżeństwem 50-latków, do której doszło podczas imprezy sylwestrowej w miejscowości Topórek, na terenie gminy Siedlce. Mężczyzna miał zabić swoją żonę, zadając jej liczne ciosy nożem i siekierą. Został aresztowany 1 stycznia. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach, podczas przesłuchania przyznał się do dokonania zbrodni.

– W dniu wczorajszym (w niedzielę, 2 stycznia) prokurator wykonał czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną. Przedstawiony mu został zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Podejrzany przyznał się do zabicia żony, wyjaśniając, że nie pamięta przebiegu zdarzenia – informuje Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Jak informowaliśmy wcześniej, w sylwestrową noc, w czasie której doszło do tragicznego zdarzenia, mężczyzna miał zachowywać się wobec żony agresywnie i gonić ją aż na strych posesji, w której odbywała się impreza. Tam kobieta zginęła od ciosów, zadanych jej nożem i siekierą. Motywy postępowania sprawcy zabójstwa są jednak nadal niejasne.

– Na podstawie dotychczasowych ustaleń w sprawie, nie da się w sposób jednoznaczny określić motywu, którym kierował się sprawca. Najogólniej rzecz ujmując, można powiedzieć, że zabił żonę z pobudek osobistych – mówi Krystyna Gołąbek.

Dziś (3 stycznia) Sąd Rejonowy w Siedlcach rozpatrzy wniosek prokuratora w sprawie zastosowania wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE