Henryk Brodowski - wójt gminy Siedlce

i

Autor: Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie Henryk Brodowski - wójt gminy Siedlce

Lokalne samorządy sfinansują zakup separatora dla stacji RCKiK w Siedlcach! [AUDIO]

2020-12-09 17:23

Siedlecki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa otrzyma nowy separator osocza. Dzięki interwencji władz gminy Siedlce, które zainicjowały ten pomysł, na wspólne sfinansowanie kupna tego sprzętu zgodzili się już przedstawiciele różnych lokalnych samorządów. Co więcej, o przeprowadzenie takiego zakupu wystosowana została już prośba do wojewody.

Dlaczego urządzenie jest potrzebne? Umożliwi ono ozdrowieńcom oddawanie osocza bezpośrednio w Siedlcach. Na razie mogą tu oddać krew, która zawożona jest do Warszawy. Tam osocze zostaje odseparowane, a następnie przywiezione do siedleckich szpitali. Zakup separatora ma przyśpieszyć proces leczenia chorych na COVID-19.

Przypomnę: potrzebę zakupu tego sprzętu dostrzegł radny Mikołaj Walo, który przedstawił taki pomysł podczas ostatniej sesji rady gminy. Poparli go pozostali radni, a wójt Henryk Brodowski zwrócił się do władz miasta, powiatu i innych okolicznych gmin z prośbą o przeprowadzenie wspólnego zakupu.

– Wszyscy wójtowie z powiatu siedleckiego wraz z panem prezydentem i panem starostą są za tym. Obecnie, z inicjatywy starosty siedleckiego Karola Tchórzewskiego wystosowaliśmy prośbę do pana wojewody o zakup takiego separatora, żeby on jak najszybciej znalazł się w naszej stacji, i żeby ozdrowieńcy z naszego rejonu, powiatu siedleckiego i sąsiednich, mogli oddawać to osocze w Siedlcach – informuje wójt Brodowski.

Koszt urządzenia wraz z jego zamontowaniem wynosi 118 tys. zł.

Posłuchaj, co o zakupie separatora osocza mówi Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce:
W gminie Siedlce stanęło pierwsze serce na nakrętki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE