Listy do dorosłych: „Uczcie nas bezpiecznego korzystania z Internetu” – apeluje młodzież z „Kolejówki”

i

Autor: fot. CKU w Siedlcach

Apel młodzieży do dorosłych

Listy do dorosłych: „Uczcie nas bezpiecznego korzystania z Internetu” – apeluje młodzież z „Kolejówki” [FOTO]

2023-03-25 15:18

W ramach kampanii profilaktycznej „Widzę-Rozmawiam-Reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" odbyły się w Siedlcach debaty o bezpieczeństwie. Uczestniczyła w nich młodzież. Po debacie, przedstawiciele różnych siedleckich szkół średnich piszą listy do dorosłych. Kolejny list napisali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, tzw. „Kolejówki”.

POSŁUCHAJ więcej o debatach młodzieży i dorosłych w ramach kampanii Widzę-Rozmawiam-Reaguję (odtwórz na komputerze):

Po debacie „Mam wpływ na bezpieczeństwo!” powstał już drugi list do dorosłych. Jego autorami są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach („Kolejówki”). Tradycyjnie prezentujemy list w wersji oryginalnej, bez ingerencji. Niech to będzie prawdziwy głos młodzieży. W czasie debaty szkołę reprezentowali: Roksana Ostrysz, Dagmara Marcinek, Mateusz Żochowski, Kewin Kozłowski i Jonatan Niedźwiedź. Opiekunami uczniów była Monika Łopuska – informuje Edyta Biarda, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach i jedna z organizatorek kampanii profilaktycznej „Widzę-Rozmawiam-Reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”.

Oto list do dorosłych od młodzieży z siedleckiej „Kolejówki”:

Kochani Dorośli

Niedawno delegaci młodzieży z siedleckich szkół, w tym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach, spotkali się w Urzędzie Miasta Siedlce na debacie, w ramach kampanii – „Widzę-rozmawiam-reaguję”, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie młodych ludzi. W wyniku prezentacji, dyskusji, wymiany spostrzeżeń ustalono, co szczególnie młodzieży zagraża oraz jak temu przeciwdziałać. Jednak niezbędna jest pomoc dorosłych, i stąd ten list. Chcemy, abyście Państwo pomogli nam stawić czoła tym wyzwaniom.

Jednym z najczęściej poruszanych tematów było bezpieczeństwo w Internecie. Cyberprzemoc, hejt, uzależnienie od gier to tylko niektóre aspekty. Apelujemy do Państwa, o nauczenie nas rozsądnego korzystania ze świata wirtualnego. Wielu naszych rówieśników zmaga się z trudnością w utrzymywaniu zdrowych relacji międzyludzkich, nadmierną agresją, długotrwałym obniżonym nastrojem, a nawet depresją. Dlatego Państwa pomoc, reakcja, odpowiednie wskazówki, a przede wszystkim wsparcie będzie bardzo cenne. Młodym ludziom trzeba pomóc, a przede wszystkim okazać troskę, wsparcie, by nie izolowali się od bliskich, znajomych, nie zamykali się w wirtualnym świecie. My młodzi chcemy miło spędzać czas z Dorosłymi, wzmacniać łączące nas więzi. Niech Dorośli będą dla nas przyjaciółmi, z którymi porozmawiamy o naszych problemach. Wszyscy musimy pamiętać, że kluczem do rozwiązywania problemów jest właśnie swobodna wymiana myśli.

Wierzymy, że wspólnymi siłami będziemy w stanie lepiej się dogadywać, a dzięki Państwa pomocy i wsparciu zapobiegniemy wielu przykrym doświadczeniom, będziemy otwarci na drugiego człowieka i ze spokojem, w poczuciu bliskości drugiego człowieka rozpoczniemy nasze dorosłe życie.

Z poważaniem

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE