Kluby, trenerzy i sportowcy mogą starać się o stypendium Wójta Gminy Siedlce

i

Autor: fot. Urząd Gminy Siedlce

Stypendia sportowe

Kluby, trenerzy i sportowcy mogą starać się o stypendium Wójta Gminy Siedlce

2023-03-22 16:12

Najlepsi sportowcy i trenerzy z gminy Siedlce mogą liczyć na stypendia sportowe. Kluby i stowarzyszenia, ale także sami zawodnicy, którzy osiągają wysokie wyniki w danej dziedzinie sportu lub ich rodzice do 31 marca mogą składać do Urzędu Gminy Siedlce wnioski o przyznanie stypendium.

– Gmina bardzo popiera poczynania wszystkich klubów sportowych, które mamy – czy to szkolnych, czy takich jak GKS Armia Żelków, OLIMP ze Stoku Lackiego lub WLKS, który jest na naszym terenie największym klubem, z wielkimi tradycjami. W budżecie Rada Gminy corocznie uchwala ok. 350 tys. zł na cele sportowe i kluby mogą przedkładać swoje propozycje, a my rozdzielamy pieniądze. Są tam m.in środki na stypendia dla naszych zawodników, uczniów naszych szkół i trenerów. Przydziela je komisja konkursowa. Sportowcy mogą już składać wnioski – mówi Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

Stypendium sportowe, nagroda lub wyróżnienie mogą być przyznawane zawodnikowi lub trenerowi, który zamieszkuje na terenie gminy Siedlce i osiągnął wysokie wyniki sportowe.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć:

  1. pełnoletni zawodnik, którego wniosek dotyczy,
  2. rodzic lub opiekun prawny zawodnika niepełnoletniego,
  3. klub sportowy, którego zawodnik jest członkiem.

Nabór wniosków o stypendia sportowe potrwa do 31 marca. Wzór wniosku można pobrać na stronie internetowej Urzędu Gminy Siedlce.

Sonda
Czy profesjonalny sportowiec może palić papierosy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE