Kłamała, że umiera na raka i na fałszywe leczenie wyłudziła blisko 400 tys. zł. Dziś została aresztowana

2020-02-06 13:22
Prokuratura Rejonowa w Sdl
Autor: Monika Półbratek Siedziba Prokuratury

41-letnia Agata K. z Siedlec przez kilka miesięcy prowadziła fałszywą zbiórkę pieniędzy na leczenie onkologiczne. W Internecie i lokalnych mediach apelowała o pomoc. Oszukała ponad 6 tys. osób. Jakie działania w tej sprawie podjęła siedlecka Prokuratura Rejonowa przeczytacie na Eska.pl Siedlce.

W tej sprawie Prokuratura zwróciła się do Narodowego Funduszu Zdrowia o uzyskanie informacji, czy podejrzana leczyła się onkologicznie. Prokurator też postanowił o przeszukaniu zajmowanych przez nią pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Podejrzanej przedstawiono zarzuty, jak również prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztowania i Sąd Rejonowy w Siedlcach w dniu dzisiejszym tymczasowe aresztowanie wobec niej zastosował. Ustalono, że na trzech rachunkach bankowych znajdują się określone środki pieniężne, które zgromadziła podejrzana – mówi Katarzyna Wąsak z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.


Konta Agaty K. zostały zablokowane. Podczas przeszukania mieszkania kobiety, policja zabezpieczyła wartościowe przedmioty.


W mieszkaniu podejrzanej zabezpieczono torebki różnych marek, o różnych wartościach. Są to torebki markowe, o sporej wartości rynkowej, także zostały zabezpieczone. Jak również telefony komórkowe – dodaje prokurator.


Obecnie Prokuratura Rejonowa w Siedlcach będzie pracowała nad ustaleniem, ile dokładnie osób i jakie osoby zostały pokrzywdzone w wyniku oszustwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE