Kilkukrotnie zdawał testy na prawo jazdy za swojego kolegę. I oblewał... [AUDIO]

2020-07-31 11:44 Monika Półbratek
WORD w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Zdjęcie poglądowe

Podczas egzaminu teoretycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Siedlcach 38-latek wzbudził podejrzenia egzaminatora, że nie jest tym, za kogo się podaje. Egzaminy zdaje się obecnie w maseczkach, ale mężczyzna był nieco zbyt mocno osłonięty. Ponadto zachowywał się w sposób, który zaniepokoił egzaminatora. Jak się okazało, słusznie.

– Zgłosił się mężczyzna, który miał na twarz nasuniętą bardzo dokładnie maseczkę, a do tego miał założoną czapkę z daszkiem, głęboko nasuniętą na oczy. Na polecenie egzaminatora odsłonił na moment twarz, ale za chwilę ją zakrył i egzaminator stwierdził, że wygląd osoby, która przed nim stoi, nie bardzo zgadza się z wyglądem osoby, której zdjęcie widnieje w dokumencie tożsamości, który trzeba przedstawić. No ale mężczyzna upierał się, że jest to jego dokument i po prostu do egzaminu przystąpił – wyjaśnia Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Na wszelki wypadek, podejrzewający oszustwo egzaminator wezwał jednak na miejsce mundurowych. Gdy 38-letni siedlczanin oblał test i musiał zapisać się na kolejny, policjanci wylegitymowali go.

– Okazało się, że w ogóle do egzaminu przystępował już czterokrotnie, co zweryfikowano na podstawie zabezpieczonej dokumentacji oraz zapisów monitoringu. Śledczy ustalili, że zdawał egzamin za 42-letniego kolegę, także mieszkańca Siedlec – dodaje Agnieszka Świerczewska.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za podszywanie się pod inną osobę grozi mu do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Posłuchaj o oszuście, który kilka razy próbował zdać egzamin na prawo jazdy za kolegę. Mówi Agnieszka Świerczewska z KMP w Siedlcach:
Obserwacje nieba w Starym Krzesku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.